У Раді зареєстрували законопроєкт про гендерну рівність в армії

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт про забезпечення рівних прав для чоловіків та жінок, які проходять службу в Збройних силах.
Про це пише "Суспільне".
Текст законопроєкту №5713 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях" зареєстрований в електронній системі Верховної ради 29 червня.
На думку його авторів, законопроєкт спрямований на забезпечення рівних прав жінок і чоловіків під час проходження військової служби, а також покликаний запобігати дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки й оборони.
Народні депутати пропонують встановити принципи рівності в ЗСУ шляхом зрівняння прав чоловіків та жінок військовослужбовців у сфері соціального захисту. Зокрема, пропонується:
- забезпечити однакові можливості щодо отримання санаторно-курортного лікування,
- надати рівне право в мирний час та з деякими обмеженнями під час дії особливого періоду, воєнного стану на використання відпустки для догляду за дитиною,
- включати виплати грошової компенсації під час звільнення за всі невикористані дні щорічної додаткової соціальної відпустки.
- надавати військовослужбовцям відпустку при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення не лише в мирний час, а й у період воєнного стану.
Автори законопроєкту також пропонують урівняти чоловіків та жінок військовослужбовців у службових обов’язках. Зокрема, урегулювати правила відбування добових нарядів з дотриманням норм законодавства з питань материнства та дитинства, а також дати рівний доступ до вищих офіцерських посад з обов’язковим дотриманням принципу уникнення дискримінації за ознаками статі.
Крім того, закон передбачає, що за фактами дискримінації за переконаннями та ознаками, а також сексуальних домагань, службові розслідування мають проводитися в обов’язковому порядку задля належного реагування на такі випадки, що узгоджується з міжнародними зобов’язаннями України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Треба готуватись до найгіршого сценарію», – експерт про можливий наступ Білорусі (відео)
У Луцьку на вулицях роздають повістки: що це означає (відео)
Відгуляли випускний під російськомовну музику: скандал у школі на Волині (відео)
Розрив залізничного сполучення з Білоруссю: чому на Волині не раді (відео)
По гриби та ягоди: де на Волині можна ходити у ліс