Поділитись:

Луцька підприємиця взяла участь у бізнес-форумі у Києві

Субота, 26 червня 2021, 17:26

Приватна підприємиця Людмила Патіюк повернулася з Києва, де вона брала участь у форумі "Об’єднаний голос малого бізнесу-2021: перезавантаження діалогу із владою". 

Захід відбувся 24 червня. Участь у ньому взяли представники 250 об’єднань малого бізнесу. 

Результатом форуму стало підписання "Резолюції об’єднаного українського малого та мікробізнесу" та ухвалення відповідних звернень до центральної влади. У своїй резолюції організації Нацплатформа МСБ, Рада Міст "ЗахистиФОП", Національна бізнес-коаліція, ВГО "Фортеця", АЛЬЯНС РОМБ просять:

  • 1. Невідкладно розглянути і підтримати напрацьований робочою групою з питань впорядкування використання РРО Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Офісі Президента України, законопроєкт, який передбачає, зокрема: 1) скасування повної фіскалізації 2 та 3 груп платників єдиного податку та незастосування РРО підприємцями-спрощенцями, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 560 розмірів мінімальної заробітної плати (крім тих, які здійснюють реалізацію т.з. ризикових груп товарів) 2) скасування обов‘язку ведення платниками єдиного податку обліку товарів.
  • 2. Визначити на законодавчому рівні, що при оплаті за товари або послуги яка здійснюється на розрахунковий рахунок продавця з використанням електронних платіжних засобів не вимагається використання РРО. Такі розрахунки є безготівковими і підлягають фіскалізації виключно у випадках продажу підакцизних та т.з. ризикових груп товарів. Забезпечити зменшення розміру комісії за еквайринг, яка сплачується при здійсненні розрахунків з використанням електронних платіжних засобів та наближення українського законодавства до відповідних вимог законодавства ЄС, зокрема Регламенту ЄС No 2015/751.
  • 3. Прийняти проєкт Закону України No 5473 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції», який узгоджений одностайно Радою з питань сприяння розвитку малого підприємництва за участі представників бізнесу з усіх регіонів України, Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Державною податковою службою, Офісом Президента. Проєкт No 5473 забезпечує більш збалансоване законодавче регулювання відносин у сфері контролю та нагляду нехарчової продукції, що враховує як належний та ефективний контроль за якістю нехарчової продукції, так і дотримання прав і законних інтересів суб’єктів господарювання.
  • 4. Прийняти проєкти закону No5371 та 5388, які суттєво осучаснять архаїчне трудове законодавство і забезпечать кращі умови для працівника та підприємців, створять умови для детінізації ринку праці.
  • 5. Забезпечити поступове зниження податкового навантаження на працю до цільового показника 25% (сукупно ЄСВ та ПДФО), що дозволить пришвидшити зростання заробітних плат та детінізації зарплат. Компенсувати недонадходження до держбюджету та ПФ за рахунок скорочення видатків та витрат загальнодержавного бюджету.
  • 6. Забезпечити протягом кількох років зменшення частки перерозподілу ВВП через публічні фінанси до оптимального показника у 33-35% від ВВП, що відповідно до економічної теорії та практичного досвіду різних країн суттєво пришвидшить зростання економіки
  • 7. Терміново продовжити та завершити до кінця 2021 року інституційну реформу Державної митної служби - перенабрати керівний склад на прозорих конкурсах та встановити гідні зарплати новим співробітникам (на рівні НАБУ та БЕБ), посилити персональну відповідальність, автоматизувати процеси, покращити митне регулювання для боротьби із незаконно ввезеною продукцією, уніфікувати та гармонізувати стандарти, документації та тарифи у торгівлі з міжнародними партнерами, забезпечити повноцінний обмін інформацією з іншими країнами і створення дієвого механізму автоматизованого зіставлення відповідних документів та митної вартості товарів, яка в них зазначена,обладнати «проблемні» зони кордону системою прихованого цілодобового спостереження задля забезпечення швидкої реакції на порушення вимог законодавства тощо.
  • 8. Забезпечити реалізацію судової реформи, яка передбачатиме: 1) повне перезавантаження Вищої ради правосуддя, за ключової участі міжнародних експертів; 2) формування нового складу Вищої кваліфікаційної комісії на конкурсних засадах поза будь- яким контролем ВРП незалежною конкурсною комісією з вирішальною роллю міжнародних експертів, забезпечити незалежність ВККС від ВРП. 3) ОАСК і Київський окружний адміністративний суд мають бути реорганізовані в один окружний суд з конкурсною процедурою його формування.
  • 9. Забезпечити прозоре формування нового єдиного органу з боротьби із економічними злочинами - Бюро економічної безпеки, яке має бути сформовано до кінця року, керівництво якого має складатись з нових кадрів, які раніше не працювали в інших правоохоронних та перевіряючих органах Також необхідно прийняти необхідні зміни до КПК для забезпечення виключної підсудності для БЕБ всіх економічних злочинів. Всі інші органи та підрозділи, які на цей час займаються економічними злочинами (Податкова міліція, підрозділи у МВС та СБУ), наприкінці року мають бути ліквідовані.
  • 10. Забезпечити інституційну реформу Державної податкової служби з формуванням нового складу співробітників на відкритих конкурсах, забезпечити їм гідну заробітну плату. Продовжити та завершити її реформу відповідно до Плану Кабінету Міністрів України. 

До слова, Людмила Патіюк працювала над проєктами щодо критерій застосування РРО та змін до ЗУ "Про ринковий нагляд". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів