Поділитись:

«Липова» прописка, або Чому луцьким першокласникам бракує місць за партами

Вівторок, 15 червня 2021, 10:00

У Луцьку є школи більш затребувані, куди намагається потрапити більшість луцьких школярів, та школи, у яких завжди є вільні місця. Батьки першокласників усіма правдам й неправдами намагаються прилаштувати своїх чад у «зручну». Через те часто-густо страждають діти, яким не вистачає місця за шкільною партою, хоча вони живуть в мікрорайоні, за яким «закріплена» конкретна школа.

Саме з такою проблемою зіткнувся лучанин Максим, коли прийшов подавати документи в школу. Там йому повідомили, що місць немає і порадили звернутися до іншого навчального закладу.

За роз’ясненням, як же правильно діяти у випадку, коли дитину відмовляються зарахувати у 1-ий клас, ІА «Конкурент» звернулося в управління освіти Луцької міської ради.

Начальниця управління Зіновія Лещенко підтвердила, що дійсно у Луцьку є такі випадки. Пояснила, що, відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту», документи щодо зарахування дітей у 1-і класи батьки повинні подавати після 1 березня. Але оскільки ми переживали період пандемії і батьки не мали можливості приходити у заклади освіти, цьогоріч був рекомендований онлайн-формат подачі документів після 1 квітня. Усі деталі та строки подачі документів є на сайтах управління та усіх закладів освіти, тому батьки мали можливість ознайомитися з інформацією. Загалом зарахування дітей наказом директора школи, відповідно до законодавства, відбувається у два транші – 1 та 15 червня. Перший транш наказів про зарахування дітей до 1 класу закладів середньої освіти уже виданий.

«Дійсно може статися так, що набрані повністю комплекти класів. Якщо, наприклад, у класі можна поставити 15 парт і посадити 30 дітей, то місця на 16-ту парту фізично немає. Дуже багато батьків бажають, щоб діти були зараховані саме до цього закладу освіти, бо чули про особливі позитивні моменти у діяльності школи. Також це зручно батькам, бо вони працюють поруч, зручно, бо ходять діти їхніх друзів, наприклад, або їм так просто хочеться. І є багато таких, що роблять договір оренди житла. Тому по документах ці діти мусять бути зараховані, бо мікрорайони, де вони живуть чи орендують житло, «закріплені» за школою. І ніхто не буде перевіряти, чи дійсно там проживає дитина. Ці батьки звертаються вчасно. Тоді ті, хто прийшов пізніше, уже після 1 червня, автоматично залишилися поза охопленням навчанням саме у цій школі. До речі, найчастіше батьки апелюють тим, що не знали про строки подачі документів. Ми намагаємося поставитися з розумінням. Бо це – людський фактор. Десь, напевно, у силу якихось обставин, ця інформація дійсно могла загубитися. Але хотілося б заспокоїти громадськість та сказати, що усі діти будуть охоплені навчанням. Але от питання, чи школа, у мікрорайоні якої вони проживали або зробили документи пізніше, матиме можливість дитину зарахувати. До слова, є інші підстави для зарахування дитини саме до певного закладу освіти – це якщо старші діти навчаються у цьому закладі, або ж у ньому працюють батьки дитини», – пояснює Зіновія Лещенко.

Начальниця управління освіти нагадує, що з 15 червня буде новий транш наказів. Тому варто звернутися до дирекції школи додатково, адже часто батьки переїжджають чи змінюють винайм квартири. Відтак може з’явитися вільне місце саме у цьому закладі освіти.

«Дуже багато залежить й від директорів. Вони знаходять будь-які ресурси, аби піти назустріч, але мають бути гнучкими й самі батьки. Бо часом їхні принципи заводять у безодню. Часто батьки бачать лише свою правоту, не сприймаючи думку оточення. Потрібно визнати правоту людини, у якої стажу більше, ніж  років тим батькам. Якщо людина вже стільки років працює, значить, вона, напевне, варта того, щоб просто прислухатися до неї. Хоча б з поваги. Тому що сидить перед вами, як батько, і батько багатьох тих дітей, які вже вийшли в світ і з вдячністю йому й досі телефонують, пишуть, приїжджають. І коли в управління освіти приходять, то ми теж намагаємося допомогти. Немає ситуації та проблем, які не можна вирішити», – каже начальниця управління освіти.

Зазначає, що 18 лютого  2021 року був виданий наказ управління освіти Луцької міської ради «Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади у 2021 році», пунктом 3 якого зазначено: «У разі, якщо кількість усіх дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу, за поданням директора управління освіти невідкладно проінформує батьків про перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання».

З її слів, до 39 закладів Луцької міської територіальної громади на новий навчальний рік зараховується понад 3 тисячі першокласників. Три школи просять відкрити додаткові перші класи.

«Зараз всі школи України працюють в режимі нової української школи або інші, які рекомендовані Міністерством освіти і науки України, – «На крилах успіху», «Інтелект України», «Розумники». Вони обов’язково вимагають від учителів проходити спеціальну перепідготовку. Без сертифікатів ці вчителі не можуть набирати дітей. Вони однаково готові і професійно грамотні. Немає вчителів у початковій школі,  які були б гіршими чи кращими. Я вважаю, що якщо вони обрали професію і їм зараз довелося повністю змінювати методику викладання, риторику спілкування, то не треба боятися приводити дітей до вчителя і хотіти іншого. Як на мене, у початковій школі головне уміти знайти якщо не шлях до дитячої душі, то бодай вузьку стежку. Бо тією стежкою дитина дійде потім до широкого шляху успіху. Головне – не відбити в неї бажання вчитися.

Звісно, багатьом вчителям важко позбутися стереотипів, ми всі до чогось звикаємо, але спілкування з дитиною – це не стереотип. Велике мистецтво вчителя – уміти відійти від шаблонів. Тому ми зацікавлені, щоб люди проходили не просто курси, а й якісь психологічні тренінги. Педагогам рекомендуємо великий спектр вебінарів, семінарів, які дозволять мати їм не просто кількість годин для атестації, а взяти те корисне, що не для галочки, а щоб бути справжнім  митцем у своїй професії. Інколи вчителям доводиться, грубо кажучи, ламати себе. І комусь це вдається, а комусь – ні. Є гнучкі вчителі. І вони розуміють, що ти або змінюєшся  і крокуєш  в ногу з часом, або ні. Кожна епоха – свої тенденції, своя мода. І мені не хотілося б, аби пройшла мода на професію вчителя», – зазначає Зіновія Лещенко.

Начальниця управління освіти нагадує, що до початку навчального року потрібно донести медичні довідки, де є підтвердження, що дитина має щеплення. Адже це також вимоги законодавства, головного санітарного лікаря, тому усі змушені діяти у цьому законодавчому полі. А також наголошує на тому, аби батьки не відкладали обов’язковий медичний огляд дітей, бо перед початком осені зазвичай створюються незручні черги у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 серпня 2021
30 липня 2021
14 липня 2021
12 липня 2021
02 липня 2021
24 червня 2021
23 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021
02 червня 2021
25 травня 2021
15 травня 2021
13 травня 2021
22 квітня 2021