Поділитись:

Луцьку кіностудію "Волинь" закривати не будуть: чиновники різко передумали (деталі)

П'ятниця, 11 червня 2021, 17:40

Луцьку кіностудію "Волинь", яку збиралися "оптимізувати" наприкінці літа, передумали закривати. 

Про це повідомляє Суспільне.Волинь.

Зі слів режисера і єдиного працівника кіностудії Олександра Савчука, повідомлення про те, що кіностудію хочуть оптимізувати, а його звільнити, він отримав у понеділок, 7 червня. Через 2 місяці мала б припинити роботу й сама кіностудія. Лист підписала директорка обласного науково-методичного центру культури Любов Рожнова.

"Сьогодні вона подзвонила й сказала, що рішення про оптимізацію кіностудії "Волинь" відмінили, кошти віднайдені та кіностудія працює в штатному режимі", — каже Олександр Савчук.

Олександр Савчук, режисер кіностудії Олександр Савчук, режисер кіностудії "Волинь"

Директорка обласного науково-методичного центру культури Любов Рожнова телефоном підтвердила, що кіностудію оптимізовувати не будуть. Чому змінили рішення – не пояснила. Коментувати це на камеру відмовилась.

Нагадаємо, днями з'явилося повідомлення про те, що кіностудію "Волинь" збираються "оптимізувати". У науково-методичному центрі, у підпорядкуванні якого зараз перебуває кіностудія, журналістам ІА "Конкурент" пояснили, що так відбувається не тільки з кіностудією. Оптимізація бюджетних закладів є наслідком децентралізації, розповіла начальниця центру Любов Рожнова.  

Довідково: 
У 70-х роках минулого століття у Луцьку запрацювала Народна аматорська кіностудія "Волинь". Це школа для фото- і кінолюбителів. Режисер Олесь Санін і кінооператор Сергій Михальчук починали свою роботу в кіностудії. У середині 80-х у кіностудію приїздив Іван Миколайчук з французькою режисеркою Еліані Сабате. Натхненником кіностудії "Волинь" та її директором понад 40 років був Борис Ревенко. 2005-го року у приміщенні кіностудії відімкнули опалення. У 2017-му кіностудію обікрали. Викрали експонати створеного на громадських засадах Музею волинського кінематографу та фотомистецтва, раритетні речі Олени Левчанівської. Вони зникли безслідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 червня 2021
18 червня 2021
16:00
13:57
12:00
10:45
17 червня 2021
17:40