Поділитись:

Ексдепутат Сергій Мартиняк став почесним консулом Литви у Луцьку (фото)

П'ятниця, 11 червня 2021, 13:16

У Луцьку урочисто відкрили Почесне консульство Литовської республіки. 

Офіційне відкриття дипломатичного представництва Литви відбулося у п'ятницю, 11 червня на вулиці Словацького, 12. До заходу долучилися народні депутати Ігор Гузь, Степан Івахів, Ірина Констанкевич, керівники міста та області, а також генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк, генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек.

Захід почали із молитви священників. Духівники передали вітання від митрополита Михаїла та вручили символічну ікону Святого Миколая – покровителя Луцька. Згодом виступили дипломати та інші учасники заходу. 

Віце-спікер сейму Литовської Республіки Паулюс Саудергас наголосив, що українців та литовців багато об'єднує.

"Наші предки будували великі замки, і ці замки поки стоять. І в полях, і в наших серцях. Наші предки воювали в лісах, воювали тихо. Ніде у світі такого не було, щоб так довго, як в Литві і Україні, опиралися проти Радянського Союзу. Тому ми брати. І ще нас об'єднує історія. Луцьк дуже важливий для історії Великого князівства Литовського. Ця історія дає нам і майбутнє", –  сказав він. 

Надзвичайний і повноважний посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас зазначив, що співпраця з Україною важлива для литовців. 

"Україна для Литви не тільки один із найважливіших партнерів, але і найулюбленіший друг. Я не хочу повторювати численні заяви наших політиків про підтримку України в боротьбі проти російської агресії. Повірте – в Литві це аксіома, яку підтримують і добре розуміють всі від керівництва держави до простих громадян"  – сказав він. 

Почесним консулом Литовської Республіки у Луцьку став екснардеп та бізнесмен Сергій Мартиняк. 

"Нас багато що поєднує. Спільна історія, спільні проекти, міста-побратими. Це все надбання, над якими ми працювали не один рік. Я надіюся, що це консульство буде поглиблювати співпрацю між Україною та Литвою, між Волинню та Литвою. Я прикладу зусиль, щоб ці відносили були ще більш сильними і продуктивнішими", – наголосив консул. 

Наприкінці заходу литовці та волиняни урочисто перерізали червону стрічку і завітали у приміщення дипломатичної установи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 вересня 2021
16 вересня 2021
15 вересня 2021
09:57