На Волині птахофабрики переходять з газу на дрова та солому

П'ятниця, 06 листопада 2015, 09:47

На Волині сільськогосподарські підприємства, які прагнуть втриматися на ринку, переходять на альтернативні джерела енергії.

Енергооадні заходи провели на виробничих потужностях ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрикаі АПГ "Пан Курчак", повідомляє provolyn.com.

Так, ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" протягом 2014-2015 року вдалось перевести господарські комплекси на твердопаливні котли, які працюють на дровах, щепі та торфобрикетах. Такі енергоощадні заходи дозволять підприємству щорічно економити майже 3 млн метрів кубічних газу або половину торік спожитого блакитного палива. Наразі птахофабрика встановлює ще й енергоощадне світлодіодне освітлення, за рахунок якого очікує економити 1 млн кВт електроенергії або майже 2 млн гривень у рік.

В той же час птахокомплекс "Губин", що входить до агропромгрупи "Пан Курчак", обладнав двома твердопаливними котлами, які працюють на соломі, нову ферму у селі Холопичі Локачинського району. Нове устаткування загальною потужністю 5 МВт дозволить пташнику, у якому утеплені стіни та стеля, економити 500 тис. м. куб. газу у рік. До слова, солому підприємство заготовляє на власних полях, де вирощує зерно на корм для птиці.

Енергоекономний досвід апробований й ще на двох об'єктах агропромгрупи "Пан Курчак", зокрема, на птахокомплексі, де утримують батьківське поголів'я та на новому елеваторі у Чарукові. Зерносушильний комплекс, зведений у минулому році ТОВ "Агротехніка", спалює у котлах, потужність яких становить 2,5 МВт, солому та 150 тис. м. куб. газу у рік.

Як зазначає директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко, приріст продукції сільського господарства на 1% збільшує витрати енергоресурсів на 2-3%. Загалом волинські підприємства АПК наразі використовують 30 котлів на альтернативних видах палива загальною потужністю 27 мегават, що дозволяє щорічно заощаджувати майже 6 млн м. куб. газу. Разом з тим, аграріям потрібно до 2 млн м. куб. газу, щоб досушити кукурудзу та сою, зазначає посадовець.

За словами Юрія Горбенко, на випадок аварійних знеструмлень 43 господарства області з 70 (у тому числі 13 з 27 молочнотоварних ферм) забезпечені дизельними електрогенераторами сумарною потужністю 8,3 МВт.