Поділитись:

Діджиталізація: голова громади на Волині перевів документообіг у смартфон (відео)

Четвер, 13 травня 2021, 13:11

На Волині прогресивний голова громади підписує розпорядження у декілька кліків за допомогою електронного документообігу.

Про це йдеться в сюжеті Еспресо.

В'ячеслав Католик – голова Зимнівської громади, який хоче швидко реагувати на звернення і ухвалювати рішення. Завдяки програмі EGAP він отримав таку можливість – тепер підписує розпорядження у декілька кліків за допомогою електронного документообігу

Діджитального голову зустрічаємо у дорозі. Він їде інспектувати ремонтні роботи на каналізації. Якраз отримує дзвінок із сільради - треба терміново погодити документ. Католик швидко переглядає листа і ставить електронний підпис. 

"Я прихильник зменшення бюрократії і оперативності прийняття рішень", –  резюмує голова. 

Підтримку у впровадженні електронного документообігу надала програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України і фінансується Швейцарією.

"На Волині був запит на те, аби через цифрові інструменти полегшити і оптимізувати систему управління. Яким чином видавати розпорядження, яким чином вони будуть виконуватися. Громада активна і система прийняття рішень має бути оперативною. Тож ми допомогли впровадити документообіг у смартфоні", –  розповідає регіональна координаторка програми Оксана Киричук.

А у сусідній Вишнівській громаді діджиталізують освіту. Замість паперових щоденників та журналів тут тепер електронні. Учням подобається записувати домашнє завдання в смартфон, а батькам простіше контролювати успішність дитини. Окрім оцінок, застосунок дозволяє побачити рейтинг успішності у класі. Учителі до сервісу пристосувалися швидко.

"Зараз під час пандемії, коли Інтернет є у  школі, у вчителя вдома і у дітей, можна не зупиняти своє навчання. У держави є кілька субвенцій для забезпечення шкіл якісної інфраструктурою: наприклад, є субвенція на прокладання інтернету для підключення соціальних об'єктів", -- пояснює директор директорату регіональної цифровізації Мінцифри Вадим Бортник.

Цифровізація активно триває і в обласному центрі. У Луцьку знаходиться один із найпрогресивніших в Україні ЦНАПів. Він надає найбільшу кількість послуг і щодня обслуговує до 1,5 тисячі волинян. Записатися можна через смартфон, а очікувати у черзі доведеться не більше 15 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 травня 2022
23 квітня 2022
08 квітня 2022
28 березня 2022
07 березня 2022
18:43
24 лютого 2022
17 лютого 2022
15 лютого 2022
08 лютого 2022
11 січня 2022
23 грудня 2021
05 листопада 2021
07 жовтня 2021
28 вересня 2021