Поділитись:

Як мамам зберегти своє здоров’я

Неділя, 09 травня 2021, 17:15

Кожну другу неділю травня в Україні відзначають День матері.

Материнство – особливий досвід та період у житті жінки: від зміни тіла й гормонального балансу до нових ментальних особливостей. Мама чи не найбільш згадувана фігура в популярній культурі. Але яким би не був культ матері в суспільстві, усе частіше породіллі публічно зізнаються про важкість відновлення після пологів, депресії, недостатню поінформованість про ризики вагітності та перших місяців догляду за дитиною. Часто мами кажуть, що зовсім не втомлюються від домашніх справ і турботи про дітей. Або вони не хочуть нікому розповідати про свої проблеми, або в них є чарівна паличка. Відтак Центр гроамадського здоров'я підготував перелік порад, як мамам залишатися спокійними, ефективними й ментально здоровими до глибокого віку. 

Займайтеся спортом щодня. Це не означає, що вам потрібно негайно вийти на вулицю й почати бігати. Достатньо протягом дня присвятити кілька хвилин активним іграм зі своєю дитиною, наприклад, прогулятися вулицею. Якщо ви відчули, що ваш мозок почав «гальмувати», то на найближчі 10 хвилин відкладіть справу. Натомість зробіть легку розминку для тіла (досить декількох потягувань і присідань), випийте улюблений напій (краще, якщо це буде зелений чай) і подивіться у вікно. Це активізує вашу нервову систему.

Мінімум 10 хвилин у день присвячуйте «розумовій зарядці»: розгадайте кросворд, розв’яжіть задачу, пограйте в інтелектуальну гру. Привчіть свою дитину робити це регулярно разом із вами. Такі дії активують нервові рецептори, щоби вони реагували навіть на найменші дії. У подальшому ця звичка допоможе дитині в навчанні, а мамі послужить добру службу в зміцненні пам’яті та профілактиці вікових порушень когнітивних функцій. Такі заняття допомагають додати мозку гнучкості, стійкості й загострюють пам’ять.

Будь ласка, спіть! Сон грає життєво важливу роль у поліпшенні вашого психічного і фізичного здоров’я. Якщо ви не достатньо спите (мінімум вісім годин), у вас можуть розвинутися деякі хронічні стани, які можуть вплинути на ваше мислення, реакцію, навчання і спілкування з іншими людьми. Сон допомагає центральній нервовій системі працювати належним чином. Більш того, регулярний графік сну допомагає вчитися й запам’ятовувати інформацію набагато простіше і зручніше. Сплануйте день так, щоби приділити для денного сну годину-півтори. Чому б вам не відпочити вдень разом із дитиною?

Не бійтесь сонця. Дослідження показали, що сонце знижує ризик виникнення цілої низки захворювань. Щоденного перебування на сонячному світлі протягом приблизно 10 хвилин достатньо, щоби зміцнити нервову систему й отримати достатню кількість вітаміну D. Але, звісно ж, не зловживайте променями.

Медитуйте щодня. Медитація корисна всім, а особливо – мамам. Це розумний спосіб заспокоїти нерви. Медитація допомагає регулювати частоту серцевих скорочень, рівень артеріального тиску, частоту дихання й заспокоює всі інші симпатичні нерви.

Ходіть босоніж. Така прогулянка допоможе нервовій системі, поліпшить ваше ментальне здоров’я, покращує сон і зміцнює імунну систему. Дослідження показують, що хода босоніж може зменшити біль і запалення, знизити ризик серцевих захворювань, поліпшити кровообіг і позитивно вплинути на мозок. Знайдіть затишну галявинку зі свіжою травою або піщаний берег водойми, де ви безпечно й у задоволення можете побігати з дитиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 травня 2021
09 травня 2021
09:00
04 травня 2021
11 травня 2020
10 травня 2020
20:00
12 травня 2019
12:00
10:00
10 травня 2019
12 травня 2018
20:00