Поділитись:

Причастя із одноразової ложки, маски й відстань: як поводитися на свята у храмах

Середа, 21 квітня 2021, 09:52

фото ілюстративне 

Богослужіння – це масовий релігійний захід, відтак в умовах пандемії треба дотримуватися карантинних обмежень у церквах. 

Рекомендації щодо безпечного перебування у храмах надали у Волинському обласному лабораторному центрі. 

На сьогодні в області діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Тому задля попередження захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 рекомендують дотримуватись рекомендацій, які відповідають «помаранчевому» рівню епіднебезпеки:

  1. Богослужіння та інші релігійні заходи проводити за участю не більше однієї людини на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), або наповненістю приміщення не більш як 50 відсотків місць та за умови дотримання учасниками заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів. Необхідно нанести горизонтальної розмітки або інші засоби дистанціонування для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.
  2. Забезпечити провітрювання приміщень між кожним богослужінням.
  3. Не допускати скупчення людей при вході та виході з церкви.
  4. Причащати виключно ложечками одноразового використання або такими, що пройшли належну дезінфекцію.
  5. Проводити онлайн богослужіння.
  6. У разі виявлення випадку захворювання на коронавірус у служителя церкви, забезпечити самоізоляцію усіх контактних на 14 днів від моменту останнього контакту з хворою особою.
  7. Роз’яснювати під час служби небезпеку, що створює людина, яка виділяє вірус для оточуючих.
  8. Забезпечити умови для антисептичної обробки рук.
  9. Не допускати випадків перебування в приміщенні церкви осіб без масок.

«Попереду багато свят. Саме зараз від свідомості кожного з нас залежить здоров’я близьких та оточуючих. Пам’ятайте, що джерелом інфікування є хвора людина. Поширенню інфекції сприяє недотримання самоізоляції, як хворими так і контактними особами. Тому вчергове наголошуємо – у випадку захворювання негайно звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням. Носіть маски, дотримуйтеся соціальної дистанції, уникайте місць скупчення людей та користуйтесь антисептиками», – зазначили в лабораторному центрі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 травня 2021
14 травня 2021
13 травня 2021