Поділитись:

Ролики, зламане гілля і «ти тут вже не працюєш»: Луцький зоопарк розповів по нюанси роботи

Середа, 07 квітня 2021, 12:20

Разом зі зростанням температури повітря, збільшенням світлового дня та припливом відвідувачів додається неприємних ситуацій, пов’язаних із нерозумінням чи незнанням частини правил перебування на території КП «Луцький зоопарк».

Про це розповіли на сторінці зоопарку у фейсбуці. 

Проїхатися з вітерцем – заборонено!

На території заборонено переміщення відвідувачів на механічних засобах пересування (ролики, скутери, велосипеди, самокати, гіроборди і т.п.). Тому їх треба залишити в автівках або при вході до зоопарку.

«Наші підопічні не звикли до того, що навколо вольєрів на неконтрольованій швидкості хтось (чи щось) переміщується. Тому, скажімо, дитина, яка в азарті мчить на самокаті, може спровокувати у тварини реакцію, що призведе до її травмування чи завдання травм іншим особинам. Окрім того, територія зоопарку невеличка та компактна, у деяких місцях доріжки доволі вузькі. Тож пересування механічним засобом однієї особи створить значні незручності для інших відвідувачів», – йдеться у повідомленні. 

Щодо згаданої вище можливості залишати механічні засоби біля входу в зоопарк, то хоча це й на відповідальності власників, однак майно стереже камера перед входом, тож воно – у безпеці. Не готові залишати біля каси – не беріть взагалі. На території або ходять пішки, або возять маленьких діток чи осіб з інвалідністю візочками. 

Годувати тварин – заборонено!

На території зоопарку не можна годувати, лякати, дражнити тварин. Кожен вид організмів має власний раціон, порушення якого призводять до проблем зі здоров’ям та навіть смертей. Якщо вже дуже хочете годувати – зголошутеся на роботу в зоопарку: за наявності вільних місць та після проходження стажування можна довести спроможність та  годувати, прибирати і бавити. Тим паче, що деякі відвідувачі пхають у лапи чи до пащ звірів не лише заборонені продукти, а й навіть небезпечні отруйні чи колючо-ріжучі предмети.

«Найприкріше, що переважно це роблять не діти, а дорослі особи(ни) чоловічої статі. Вони кидають у вольєри, наприклад, цигарки або й запальнички, стукають по склу та залізу, викликаючи агресію та нервозність у тварин, намагаються втягнути їх у конфлікт задля власного збоченого задоволення. Кожна окрема ситуація вражає безглуздістю дій тих, хто нібито є людиною розумною. Хоч насправді у таких гостей, як ми спостерігаємо, відсутні навіть натяки на здоровий глузд. А «найвеселіше» починається, коли наші співробітники зупиняють дивіантну поведінку. У відповідь від таких осіб чуємо чимало цікаво. З направду найпопулярнішого: «Твоє прізвище? Завтра ти тут працювати не будеш!» Отож, вносимо ясність: і приймати на роботу, і звільняти з неї – лише у компетенції керівниці підприємства. Якщо ж є конфліктна ситуація, то кожен відвідувач має право своє невдоволення з описаними обставинами подавати письмовою скаргою на адресу дирекції зоопарку. Але вимога: чітко і правдиво окреслюйте, чому вам зробили зауваження. Бо ми встановимо істину. І, як доводить попередній досвід, зазвичай винуватцям конфлікту є саме відвідувачі», – зазначили в адміністрації зоопарку. 

Будь-яким чином пошкоджувати рослини – заборонено!

Однією з родзинок зоопарку є його озеленення. Росте на території карликова верба – і вже гості ламали гілля з котиками.

«Ну як так? Поясніть, будь ласка, бо ми не можемо. Чому в деяких відвідувачів немає елементарного розуміння, що деревце має рости, зеленіти, скидати листя і засинати на довгу зиму, або знову заявити про прихід весни котиками? Отож, нагадуємо. За пошкодження рослинності на території КП «Луцький зоопарк» передбачено відшкодування збитків у розмірі від 500 гривень. Порушників також будемо фотографувати та виставляти світлини з описом ситуації на нашій сторінці. Наразі це єдині доступні нам методи боротьби з невігласами. Хоча і грошове покарання – не досконалий вихід. Бо, наприклад, у минулі вихідні одна молода особа попалася на крадіжці розсади. Задані збитки вона відшкодувала коштами благодійної допомоги, яку ми використаємо на озеленення. Але.. Дівчина одразу ж цинічно заявила, що їй не соромно і це її не спинить від таких дій у подальшому. Як то кажуть, без коментарів», – йдеться у повідомленні.  

Відтак керівництво звертається до свідомої більшості гостей, які поважають працю колективу і йдуть відпочивати у зоопарк, дотримуючись чітких правил поведінки, і просять стати помічниками.

«Наших співробітників не вистачить, аби поставити по одному біля кожного вольєру, деревця чи квітки. І коли ви бачите, що хтось своїми діями завдає шкоди тваринам чи рослинам, зробіть зауваження чи покличте когось із працівників. Лише разом ми зможемо зупиняти вандалів, притягувати їх до відповідальності та продовжувати розвивати КП «Луцький зоопарк» як місце найкомфортнішого відпочинку на природі у межах міста», – зазначили в зоопарку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 квітня 2021
02 квітня 2021
01 квітня 2021
31 березня 2021
29 березня 2021
03 березня 2021
17:48
01 березня 2021
17 лютого 2021
12 лютого 2021
11 лютого 2021
02 лютого 2021
04 січня 2021
02 січня 2021