Яким препаратом повторно вакцинуватимуть українців

Наприкінці травня в Україні розпочнуть повторне вакцинування проти COVID-19 другою дозою препарату від виробника AstraZeneca.
Про новий алгоритм дій розповів головний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, - пише "Українська правда.Життя".
Для повторного щеплення будуть використовувати вакцину CoviShield з наступних поставок. А 500 доз вакцини, які Україна отримала у першій партій, використають для першого щеплення.
За його словами, таке рішення було прийнято через збільшення інтервалу між двома щепленнями препаратом CoviShield.
Зокрема Національна технічна група експертів з імунопрофілактики в Україні рекомендувала МОЗ робити друге щеплення на 12 тиждень після першої вакцинації.
"Ми будували свою стратегію імунопрофілактики таким чином, щоб 250 тисяч доз з цих 500 використати впродовж перших 28 днів. А на 29 день повернутися для проведення повторного другого щеплення. Водночас 10 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала інформацію стратегічної групи з імунопрофілактики, в якій йдеться, що найбільша ефективність від проведеного другого щеплення відбувається на 8-12 тиждень", – пояснює Ляшко.
Нагадаємо, що виробник рекомендує давати дві ін’єкції препарату з інтервалом від 4 до 12 тижнів.
У МОЗ зазначають, що перша доза вакцини CoviShield досить ефективно захищає пацієнта з 22 по 90 день після введення препарату.
Ляшко також додав, що друге щеплення повинно проводитися ті є ю ж вакциною, що і першого разу. Хоча вона може бути виготовлена на різних майданчиках.
"Наразі не існує даних про взаємозамінність вакцин проти COVID- 19, які вироблені на різних платформах. У нас сьогодні є мРНК-вакцини – Pfizer, Moderna, векторні вакцини – AstraZeneca, інактивовані – Sinovac. Ці вакцини не є взаємозамінними. Але вакцини з однієї платформи, наприклад вектрона вакцина AstraZeneca, є взаємозамінною, навіть якщо виготовлена на різних майданчиках", – пояснив санітарний лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На ціннику одне, а по факту – інше: у Луцьку в TOR-BA обраховують покупців (фото)
У Луцьку нанесли креативну розмітку на паркінгу нестандартної форми (фото, відео)
Перша залізнична станція Луцька: архітектура та побут пасажирів (фото)
Волинянка знайшла 120 білих грибів за три години (локація)
Базарний день у травні 1990-го: що і за скільки продавали на луцькому ринку