Поділитись:

Офіційно: луцький кликун взявся до роботи (фото)

Субота, 06 березня 2021, 14:50

Сьогодні, 6 березня, у Луцьку вперше відзначається День кликуна. 

В рамках театралізованого дійства заступник міського голови Ірина Чебелюк підписала угоду з Луцьким кликуном про виконання останнім своїх обов’язків, – повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.

«За дорученням міського голови сьогодні ми проводимо урочисту подію та офіційно розпочинаємо роботу кликуна... Традиція роботи кликуна – особливість нашого міста», – зазначила Ірина Чебелюк.

Відповідно до договору, він зобов’язується щороку з Дня кликуна (6 березня) і до кінця туристичного сезону здійснювати щоденний ритуал сурмління та проголошення важливих для міста подій із В’їзної вежі Луцького замку. У будні дні ритуал здійснюватиметься один раз на добу о 12:00 год., а у вихідні та святкові дні – двічі на добу: о 12:00 год. та 18:00 год.

Довідково: 

Кликун (або глашатай) – давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVIІ ст.). Кликуни повідомляли населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба або грандіозну циркову виставу, про виклик громадян у суд, про винесення вироків і виконання страт, оголошували королівські укази, сповіщали городян про збір податків тощо. Будь-яка важлива юридична справа підлягала «обволанню» кликуном у людних місцях. У Луцькому замку кликуни, окрім іншого, стояли на нічній варті та «кликали» - постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох. Звідси пішла місцева назва професії - Кликун (далі кликун).

Відповідно до записів у міських актових книгах, 6 березня 1640 р. була прийнята ухвала Луцького маґістрату про збір грошей міщан на утримання нічної сторожі (кликунів). Спираючись на цей історичний факт, з метою привернення уваги громадськості до професії і роботи кликуна, створення міської традиції туристично-привабливого заходу запроваджується відзначення щороку 6 березня День кликуна. Саме цей день відтепер вважатиметься початком роботи Луцького кликуна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів