Поділитись:

Контрабанда на мільйон: з України ледь не вивезли культурні цінності

Вівторок, 02 березня 2021, 06:44

Служба безпеки України викрила контрабандистів, які хотіли вивезти культурні цінності до ЄС майже на мільйон доларів. Під час обшуків вилучили колекцію предметів старовини.

Про це повідомляє СБУ

Серед виявленого:

  • 21 одиниця холодної зброї різних періодів, у тому числі античного,
  • обладунки, золоті і срібні монети часів Київської Русі, а також 1800-1900-х років,
  • численні старовинні предмети побуту.

За попередніми даними слідства, учасники угруповання організували канал незаконного переміщення культурних цінностей за кордон для продажу. Контрабандний товар ділки переправляли своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку. Для приховування протиправної діяльності вони вказували у деклараціях недостовірну інформацію щодо відправлення.

У межах контролю за вчиненням злочину, співробітники СБУ задокументували декілька фактів незаконних дій зловмисників.

Наразі вилучені предмети направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки, вирішується питання щодо повідомлення організаторам угруповання про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до музейного фонду України.

Заходи із блокування протиправної діяльності проводились Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України спільно з Головним слідчим управлінням СБУ та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2021
20 квітня 2021
11:05
19 квітня 2021
15 квітня 2021
14 квітня 2021
13 квітня 2021