Поділитись:

Уряд дозволив реєструвати новонароджених дітей на окупованих територіях через єМалятко

Четвер, 25 лютого 2021, 02:11
Уряд дозволив реєструвати новонароджених дітей на окупованих територіях через єМалятко

Уряд дозволив жителям тимчасово окупованих територій реєстувати новонароджених дітей через послугу єМалятко на порталі "Дія".

Про це повідомили в  Міністерстві цифрової трансформації, -  пише "Українська правда".

"Одне з наших завдань – спростити процедуру реєстрації новонароджених дітей на тимчасово окупованих територіях. Зараз, щоб зареєструвати дитину чи отримати допомогу жителям тимчасово окупованих територій, потрібно докласти зусиль, витратити кошти та час: приїхати на підконтрольну територію, знайти житло, відстояти черги на КПВВ. Із запуском сервісу онлайн-реєстрації єМалятко кожен зможе отримати необхідну послугу без черг, бюрократії, зайвих поїздок та надзусиль. Це один із прикладів, як держава поновлює зв’язки через зручні сервіси", - розповів  міністр Михайло Федоров.

Нагадаємо, що сервіс єМалятко, який запрацював у 2020 році, дозволяє отримати 9 послуг за 1 заявкою за 30 хвилин для батьків новонароджених дітей. 

Незабаром послугою єМалятко зможуть скористатися жителі тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та міста Севастополя. 

Для цього Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством юстиції та Державною судовою адміністрацією запустять новий сервіс.

Раніше батьки були позбавлені можливості користуватися оформленням послуги на порталі "Дія", адже процедура реєстрації дітей на тимчасово окупованих територіях передбачає встановлення факту народження дитини судом.

Однак тепер батьки зможуть отримати послугу єМалятко на підставі примірника електронного судового рішення про встановлення факту народження дитини. Обмін даними відбуватиметься автоматично. 

Мінцифри зазначає, що на порталі "Дія" для батьків із окупованих територій доступні такі послуги:

  1. державна реєстрація народження;
  2. реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб  платників податків;
  3. реєстрація місця проживання дитини при народженні — за умови реєстрації на території України та підключення відповідного РТГ;
  4. внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому;
  5. внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
  6. визначення походження дитини (визнання батьківства);
  7. визначення належності новонародженої дитини до громадянства України.

Запустивши цю послугу, Україна стала країною-лідером у світі з надання онлайн-послуг для дітей, додає міністерство. 

Послуга єМалятко вже рік доступна українським батькам новонароджених на порталі "Дія" онлайн та офлайн — у 780 населених пунктах. Її можна оформити з допомогою адміністратора в пологовому будинку, у відділі Державного реєстру актів цивільного стану громадян чи Центру надання адміністративних послуг. Сервісом уже скористалися понад 50 тисяч сімей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів