Поділитись:

"Сподіватися, що 50% уже перехворіло – надто оптимістично", – лікар про Covid-19

П'ятниця, 19 лютого 2021, 12:20

(на фото: Сергій Новосад)

Луцькі лікарі висловили свої думки щодо подальшого перебігу пандемії коронавірусу. 

Про це говорили у четвер, 18 лютого, під час круглого столу. Його організував Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником якого є Андрій Покровський

Так, модератор заходу, депутат Луцької міської ради Михайло Наход попросив фахівців спрогнозувати, за яких обставин Covid-19 почне відступати. Засновниця сімейного центру медицини "Well.U" Мар'яна Дмитрук, вважає, що сьогодні, навпаки, варто готуватися до нових спалахів:

"Зважаючи на інформацію про розвиток нових штамів та актуальні статистичні дані, особливо в Івано-Франківській області, де зайняті всі стаціонари та є багато важких хворих, на мою думку, потрібно готуватися до зростання захворюваності". 

Головний лікар Волинського обласного центру здоров’я Сергій Новосад додав, що в Україні планують проведення масштабного дослідження щодо рівня імунітету організму до коронавірусу. Буде залучено 9-10 тисяч осіб, обраних випадково. У них візьмуть кров на тест ІФА, щоб визначити рівень антитіл. З його слів, лабораторія "Synevo" повідомила, що 50% пацієнтів, які здавали ІФА-тест у них, мали антитіла.

"Сподіватися, що близько 50% українців уже перехворіло – надто оптимістично. Завдяки цьому дослідженню, ми зможемо робити якісь висновки щодо того, чи колективний імунітет є. Щоб він був, близько 60% людей повинні мати антитіла в крові", – сказав він.  

Разом із цим Мар'яна Дмитрук зазначила, що на думку вчених, колективний імунітет буде можливим лише після вакцинації дітей в навчальних закладах. Зараз же є час, щоб вберегти людей із групи ризику. До слова, жодна з чинних вакцин не передбачені для дітей і дозволені для використання з 18 років. Лише Pfizer можна з 16-ти. 

Зауважимо, на круглому столі були присутні:

  • Михайло Находдепутат Луцької міської ради від Громадянського Руху «СВІДОМІ», політолог, кандидат наук з державного управління;
  • Алла Надточійдепутатка Луцької міської ради від Громадянського Руху "СВІДОМІ";
  • Христина Назар – депутатка Луцької районної ради, представниця Громадянського Руху "СВІДОМІ";
  • Ігор Гнетньов – директор Луцького центру первинної медичної допомоги;
  • Мар'яна Дмитрук – сімейний лікар, агент змін з вакцинації у ГО "Батьки за вакцинацію"
  • Світлана Бойко – медичний директор центру первинної медичної допомоги №2;
  • Сергій Новосад – головний лікар Волинського обласного центру здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 липня 2021
17 липня 2021
16 липня 2021
15 липня 2021
13 липня 2021
12 липня 2021
08 липня 2021
07 липня 2021
02 липня 2021
30 червня 2021
29 червня 2021
24 червня 2021