Поділитись:

Шеф, два лічильники!

П'ятниця, 19 лютого 2021, 07:40

Для мене таксисти – як бармени, тільки навпаки. Чому? Поясню. Бармен, окрім основного обов’язку – обслуговування клієнтів, дуже часто виконує додаткову функцію – вільних вух. Відвідувач, заливаючи всередину щось міцне, виливає йому душу: дружина – марнотратка (чи чоловік – бабій), діти не слухаються, шеф напрягає, а він/вона – квіточка-кульбабка…

З таксистами ж усе навпаки – вони самі охоче теревенять про все на світі, поки везуть пасажира до місця призначення. Від них ви дізнаєтеся, який курс долара, де смачніша кава і як ще можна назвати того оленя, який вліз перед нами з іншої смуги.

Але є і дещо спільне між ними – ніколи не знаєш, який тобі виставлять рахунок.

Таксують в нас переважно чоловіки, тож коли в авто сідає більш-менш симпатична пані, вони не прогавлять нагоду пофліртувати – нагородити банальним компліментом, блиснути інтелектом (якщо є) чи розповісти бородатий анекдот про тещу.

Останніми роками довжелезні затори і тягучки стали невід’ємною частиною нашого життя. Тож кожен таксист, який поважає себе, знає десятки вулиць і провулків, якими можна об’їхати, скоротити шлях чи навпаки – накрутити кілька гривень на лічильнику.

Якось довелося їхати з таким «я знаю коротку дорогу». Рухаємося в напрямку Рованців, повертаємо на якусь вуличку. Запитую:

– А куди це ми? – нишком шукаю в сумці пилочку для нігтів – дорогу не знаю, мало що в нього на думці…

– Так на кладовище! – відповідь вбила.

«Пилочки нема... Вискакувати на ходу? А далі що? Людей немає, наздожене – ніхто й знати не буде, де шукати… О, парфуми – бризну в очі, дам коліном, куди дістану – і бігти світ за очі…»

– Там дорогу гарно зробили. Траса не забита, об’їдемо затор – не запізнитеся, – спокійно продовжує водій.

І справді, не запізнилася. Щоправда, переплатила суттєво – і грошима, і нервовими клітинами. 

Відтоді я їжджу тільки на задньому сидінні. І категорично проти скорочувати дорогу. Стою в заторах, слухаю компліменти чи анекдоти, тішуся, що навколо люди. І відкриваю кишеньку в сумці, де лежить пилочка для нігтів – раптом що…

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 лютого 2021
29 січня 2021
26 січня 2021
14 січня 2021
02 грудня 2020
18 жовтня 2020
05 серпня 2020
12 липня 2020
22 червня 2020
13 травня 2020
22 березня 2020
09:00
21 березня 2020
17 лютого 2020
19 січня 2020
14 січня 2020