Поділитись:

Про короткоствол, або Записки поміркованого гоплофіла

Четвер, 18 лютого 2021, 07:40

Знаєте, полазив по цих ваших інторнетах і знайшов лише визначення слова «гоплофобія», а от «гоплофілію» – не знайшов. Але ж ми можемо увімкнути логіку і діяти «від зворотнього».

Визначення

Отже, що таке гоплофобія? Вікіпедія підказує: «неологізм, вигаданий як пейоратив для означення "ірраціональної відрази до зброї". Іноді використовується в більш загальному значенні як "страх вогнепальної зброї" або в розмовному сенсі як "страх озброєння громадян"».

Так, а я люблю вогнепальну зброю, і тут пістолети мають свою окрему нішу, тому це, напевно, гоплофілія.

Аргументація «проти»

Справа у нашому смішному законодавстві: зараз я вільно можу придбати, наприклад, карабін, який майже не відрізняється від автомата чи штурмової гвинтівки стандарту НАТО. Можу встановити на нього оптику, саундмодератор і все таке. А от пістолет чи револьвер чесний громадянин придбати не може, тому що... Чому? Тому, що це лякає представників закону?

Ось нещодавно Антоха Геращенко, який зараз є заступником міністра внутрішніх справ, виступив проти обігу короткоствольної зброї в Україні. Мовляв, це збільшить кількість вбивств. От, наприклад, у США, де у деяких штатах взагалі немає проблем з придбанням короткостволу, за статисткою, кількість умисних вбивств – 5 на 100 тисяч жителів. При цьому в Україні зараз – 4,5 на тих самих 100 тисяч. Ви ж відчуваєте цю колосальну різницю? 

«Власть імущіє», мабуть, не знають або вдають, що не знають, що в нашій країні зараз придбати будь-яку зброю людям, які не сильно переживають, що порушують закон, дуже просто. Нелегальних стволів – мільйони, просто плати бабло. Особисто мені пропонували декілька років тому ПМ за 50 доларів. З консервації, зі Сходу везли. Відмовився, звичайно. 

Аргументація «за»

Так ось: погані люди і так вже мають на руках стволи. Чому б не дозволити придбати пістолет чесному законослухняному громадянину?

Для правоохоронних органів немає великої проблеми у тому, щоби створити куле- і гільзотеку на кожен ствол, організувати курси навчання з поводження зі зброєю і навіть заробляти на цьому гроші. 

Зараз у світі дуже популярно є спортивна стрільба, людям це цікаво. Повірте, влучати у ціль з пістолета не менш цікаво, чим, наприклад, кидати дротики в мішень чи закочувати м'яч у ворота. Просто кожному – своє.

Взагалі, я переконаний, що володіння зброєю і, зокрема, короткоствольною, дисциплінує людину, підвищує рівень її соціальної відповідальності й навіть загальної культури.

Просто залишу це тут:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 лютого 2021
23 лютого 2021
19 лютого 2021
18 лютого 2021
17 лютого 2021
16 лютого 2021
12 лютого 2021
08 лютого 2021
04 лютого 2021
25 січня 2021
22 січня 2021
30 грудня 2020
22 грудня 2020
16 грудня 2020
27 листопада 2020