Поділитись:

У Єгипті знайшли найдавнішу в світі пивоварню

Понеділок, 15 лютого 2021, 02:54

Група американських та єгипетських археологів виявила на території стародавнього міста Абідос, розташованого за понад 450 кілометрів на південь від Каїру, пивоварню, яка є, ймовірно, найдавнішою подібною знахідкою.

Про це повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафу Вазірі, передає Суспільне.

За його припущеннями, пивоварня може відноситися до часів фараона Нармера, який об'єднав Стародавній Єгипет на початку Першого династичного періоду (3150 – 2613 рр. до нашої ери). Археологи виявили в пивоварні вісім приміщень, кожне з яких довжиною 20 метрів і завширшки 2,5 метрів. У приміщеннях знаходилися приблизно по 40 глиняних резервуарів, в яких виготовлялося пиво.

Один з керівників археологічної команди, доктор Меттью Адамс з Інституту образотворчих мистецтв при Нью-Йоркському університеті зробив припущення, що ця пивоварня виготовляла напої для церемоній правлячої еліти. Зазначається, що з середини IV тисячоліття до нашої ери Абідос був важливим релігійним центром Стародавнього Єгипту та одним з головних місць шанування бога відродження Осіріса. Зазначається, що британські археологи першими заявляли про існування цієї фабрики ще на початку 1900-х років, але вони не змогли визначити її точне місцезнаходження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів