Поділитись:

Волинь готується до паводків: де можливі підтоплення

Четвер, 04 лютого 2021, 13:49
Волинь готується до паводків: де можливі підтоплення

фото ілюстративне

На Волині затвердили Регіональний план основних заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області щодо підготовки та пропуску паводків льодоходу, повені та паводків у 2021 році.

Про це повідомляє управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.

Нестабільні погодні умови, снігопади та дощі, які останнім часом спостерігаються на Волині, підвищують ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленнями населених пунктів та сільськогосподарських угідь. 

За даними Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, наразі затоплень та підтоплень територій населених пунктів і сільськогосподарських угідь немає. Води усіх річок на території області перебувають в руслах.

Зі слів директора Волинського обласного центру з гідрометеорології Ростислава Бондарука, цієї зими рівень води у річках області вищий, ніж минулого року. Хоча станом на 1 лютого 2021 року спостерігалось незначне зниження рівнів води в межах 1-9 см, все ж рівні води є вищими у порівнянні з торішніми рівнями лютого на 41-111 см та вищі за середні багаторічні рівні.

«Аналізуючи гідрометеорологічну ситуацію станом на 1 лютого 2021 року, водопілля на річках області може пройти в межах середніх багаторічних значень, – розповів Ростислав Бондарук. – Прогноз елементів весняного водопілля буде складено 22 лютого 2021 року Українським Гідрометцентром».

Незважаючи на таку статистику, обласні профільні служби все ж готуються прийняти весняно-водяні виклики.

Зокрема, водогосподарськими організаціями області очищено від замулення 74,3 км міжгосподарських та 15 км внутрішньогосподарських каналів, відремонтовано 229 гідротехнічних споруд, відремонтовано 7,5 км державних захисних дамб, підготовлено до роботи 44 польдерних насосних станцій.

Також уточнені межі зон можливого затоплення повеневими водами річок територій населених пунктів та сільськогосподарських угідь.

Відтак, можливі підтоплення 6 населених пунктів у Ковельському районі: сіл Щедрогір, Підгір'я, Тур, Заболоття, Річиця та центральна частина с. Скиби.

У Камінь-Каширському районі можливе підтоплення територій 12 населених пунктів: сіл Зарудчі, Заріка, Хоцунь, Цир, Седлище, Бучин, Велика Глуша, Мала Глуша, Видерта, Хотешів, Бузаки, Ворокомле.

До роботи підготовлено 16 аварійних бригад в кількості 149 осіб, за якими закріплено 52 одиниці техніки.

До весняних паводків підготувалися і в управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області. Як розповів Володимир Грушовінчук, до ліквідації наслідків повені та відкачування талих поверхневих вод у бойовому розрахунку пожежно-рятувальних підрозділів в постійній готовності знаходяться 4 автомобільні пожежні насосні станції (міста Луцьк, Ковель, Камінь-Каширський та смт Ратне), 4 рукавних автомобілів та 66 пожежних автоцистерн з насосним обладнанням, з яких 40 – підвищеної прохідності (на базі ЗІЛ-131, КАМАЗ та МАЗ), крім того, готові до застосування 45 переносних мотопомп.

Готова до виконання дій за призначенням інженерна техніка, зокрема: БАТ-2, бульдозер ДЗ-171, плаваючий транспортер ПТС-М, який знаходиться в м.Камінь-Каширський, тягач МАЗ-537 для їх перевезення та автомобільний кран.

Окрім того, на озброєнні групи водолазно-рятувальних робіт готовий до виконання дій за призначенням катер на повітряній подушці «МАРС-700», який забезпечує підвищену мобільність під час рятування людей на воді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів