Поділитись:

Картонному Ілону Маску показали музей космонавтики в Житомирі (відео)

Вівторок, 26 січня 2021, 16:01

12 січня всесвітньо відомому українцеві Сергію Корольову виповнилося б 114 років. Росіяни привітали основоположника космонавтики у Twitter і керівник космічної компанії SpaceX Ілон Маск під російським твітом написав "Він був одним із найкращих". Потім офіційні акаунти Росії й України почали сваритися. Київ нагадав, що Корольов завжди вважав себе українцем.

Водночас Володимир Зеленський офіційно запросив його до Житомира, на батьківщину легендарного конструктора. Журналісти 5-го каналу показати, що Маск втрачає, ігноруючи запрошення. 

Поки справжній Ілон десь в Америці міркує про те, як колонізувати сусідню планету, його картинний двійник вирушає на малу батьківщину українського вченого в галузі космонавтики. На під’їзді до Житомира чекає перше випробування: зв’язок тут не надто якісний. Інтернету немає. Та картонний винахідник ніяк на це не відреагував. Хоча для реального це було б, напевно, трагедією. Але несемося далі. І вже радіємо, бо дорога до Житомира з Києва як американський хайвей – широка, легка. Дві години – і на місці.

До Житомира людину майбутнього вирішив запросити президент Володимир Зеленський, бо звідси розпочалася космічна ера людства, яку пропагував видатний житомирянин Сергій Корольов. А саме ним так захоплюється Маск. Та от запрошення від українського президента до Маска не долетіло. 

Як годиться за протоколом, високі гості під час свого візиту зустрічаються з представниками місцевої влади. Заступник голови Житомирської обласної ради приймає "делегацію". При такій нагоді розпитують чиновника, а чим же зацікавити справжнього Ілона Маска в Житомирі. Місцева влада каже, що до можливого візиту гостей великого калібру область цілком готова. Два роки тому Житомир приймав президентів України та Білорусі. Кажуть, вони не нудьгували. І вірять, що й Ілону Маску сподобається.

Знають, що може бути цікавим для Ілона Маска в Україні й на Банковій. В одному з нещодавніх інтерв’ю заступник керівника Офісу президента сказав, що в Україні є поклади металу, з якого виробляють батареї для електрокарів Tesla. Але місцева влада Житомирщини про поклади літію в своїй області навіть не чула. Бурштину, кажуть, багато, а літію немає. 

Перша зупинка – Національний музей космонавтики імені Сергія Корольова. Зараз музей космонавтики в Житомирі як магніт, що має притягнути саме реального Ілона Маска до України. Це місце для справжніх мрійників, яким, до речі, і є Ілон Маск. Тут про нього згадують не раз: на екранах показують його "Теслу", яка дрейфує космосом, зореліт, який імітує роботу його космічних кораблів. А також у цьому музеї порівнюють космічні програми видатних інженерів: Корольова та Маска.

Українець Корольов, каже директорка закладу, був багато в чому схожий на свого наступника Ілона Маска. І мрії мав, до речі, не гірші. У національному музеї є багато експонатів, над якими працював сам Корольов. Можливо, ці прототипи й не вразять нинішнього Ілона Маска, який і до того вже бачив багато, але деякі з них точно розважать. Нещодавно в музеї з’явився робот Мекканоїд.

Технічними ноу-хау затягнути реального Маска в Житомир таки не вдасться, оцінюють реальність місцеві інженери. Але подорож машиною часу обіцяють. Щоправда, в минуле. Тож друга зупинка – станція дистанційного зондування Землі, яка передає знімки з космічних апаратів. Вона єдина в усій країні. Тут прийняти знімки можуть набагато швидше, аніж в інших країнах світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 лютого 2021
09 лютого 2021
08 лютого 2021
03 лютого 2021
02 лютого 2021
23 січня 2021
11 січня 2021
08 січня 2021
07 листопада 2020
14 жовтня 2020
12 жовтня 2020
24 вересня 2020