Поділитись:

Рада адвокатів Волині стала на захист колеги, в якої знайшли наркотики

Четвер, 21 січня 2021, 14:37

У Раді адвокатів Волинської області переконані, що обшуки, під час яких у їхньої колеги Ольги Юнчик нібито знайшли наркотики, були незаконними.

Із відповідною заявою адвокати звернулися до Державного бюро розслідувань, розповіла у коментарі ІА «ВолиньPost» голова Ради адвокатів Волинської області Галина Руденко.

Нагадаємо, у вівторок, 19 січня, на території луцького СІЗО затримали адвокатку з Ківерців Ольгу Юнчик. У неї вилучили пакет із канабісом та амфетаміном.

Галина Руденко розповіла, як усе відбувалося. За її словами, 19 січня на електронну адресу Ради адвокатів в області надійшло повідомлення від одного з начальників відділів поліції про те, що будуть проводити огляд речей Ольги Юнчик, а тому необхідно забезпечити явку представника Ради адвокатів.

Тож Галина Руденко поїхала в СІЗО, аби взяти участь у проведенні цієї слідчої дії. Тут її попросили зайти до кабінету начальника установи.

«Слідча Дергунова оголосила про проведення обшуку. Я попросила спочатку пред’явити дозвіл – судове рішення, але слідча сказала, що такого нема. Тому я зробила заяву про незаконність таких дій – обшуку у кабінеті, зокрема, речей адвоката Юнчик. Слідчі незаконно почали проведення обшуку», – розповідає голова Ради адвокатів Волинської області.

Додає, що далі поліцейські оглянули речі адвокатки і вилучили два мобільні телефони.

Галина Руденко запевняє, що під час обшуку заявила про те, що речі, які оглядають, містять адвокатську таємницю – листування адвоката, клієнтську базу, особисту конфіденційну інформацію тощо. Також, додає вона, повідомила, що, відповідно до законодавства, передбачена гарантія адвокатської діяльності. Зокрема, те, що проведення щодо адвоката процесуальних дій, тимчасовий доступ до речей можливі лише за видачі судового рішення.

Ці зауваження, каже Галина Руденко, були додані до протоколу обшуку.

«Вважаємо, що мало місце перешкоджання діяльності, порушення професійної таємниці. Це істотне порушення прав людини і закону про адвокатську діяльність», – резюмує жінка.

Тому Рада адвокатів звертається до ДБР з приводу внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальні правопорушення за частиною 1 статті 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), а також за частиною 2 статті 397 цього ж кодексу (Втручання в діяльність захисника чи представника особи) В діях працівників правоохоронних органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 березня 2021
18:00
13:11
27 лютого 2021
26 лютого 2021
20:00
25 лютого 2021