Поділитись:

"Смарт-годинники можуть виявити COVID-19 за кілька днів до появи симптомів", - вчені

Середа, 20 січня 2021, 03:48

Розумні годинники які постійно вимірюють частоту серцебиття, температуру шкіри й інші фізіологічні показники людей. Це може стати в допомозі при  виявленні коронавірусного захворювання за кілька днів до появи перших симптомів.

Такого висновку дійшли вчені з американської мережі лікарень Mount Sinai та під час іншого незалежного дослідження Стенфордського університету, - пише "Громадське".

Як повідомили у Mount Sinai, такі годинники, як Apple Watch, Garmin або ж Fitbit, можуть передбачити, чи є у людини COVID-19 ще до позитивного тесту. Експерти кажуть, що гаджети можуть зіграти життєво важливу роль в боротьбі з пандемією та іншими інфекційними захворюваннями.

Так, дослідники з Mount Sinai виявили, що Apple Watch можуть виявляти майже непомітні зміни в серцебитті людини, які можуть сигналізувати про наявність коронавірусу за сім днів до того, як проявляться перші симптоми або вірус виявлять тестом.

Під час дослідження проаналізували показники сирцевого ритму, а саме різницю в часі між кожним серцевим скороченням. Ці дані зокрема показують, як добре працює імунна система людини

«Ми вже знали, що цей показник змінюється в залежності від розвитку запалення в організмі, а COVID-19 є запальним процесом», — каже Роб Хірт, доцент медицини в Медичній школі Ікана в Нью-Йорку.

За його словами, дослідження допомогли з'ясувати, що в людей з коронавірусом є невелика різниця між серцевими скороченнями, на відмінну від людей з негативним тестом.

Опитані були майже 300 медпрацівників Mount Sinai, які носили годинник Apple Watch з 29 квітня по 29 вересня. Автори дослідження кажуть, що Apple не брала участь і не фінансувала дослідження, але знає про можливості свого годинника.

Інше дослідження

Водночас Стенфордський університет раніше проводив своє незалежне дослідження у цій галузі. Його опублікували в журналі Nature Biomedical Engineering у листопаді.

Учасники носили різні трекери від Garmin, Fitbit, Apple та інших виробників. Дослідження показало, що у 81% людей змінювався пульс ще до появи симптомів. Загалом участь у дослідженні взяли понад 5 тисяч людей, коронавірус був у 32 з них.

«Це дуже важливо, тому що це попереджає людей не виходити і не зустрічатися з людьми», — каже професор Стенфордського університету Майкл Снайдер, який керував дослідженням.

Чому це важливо?

Дані, зібрані розумними годинами, можуть допомогти побороти вірус, враховуючи, що більш ніж половина випадків інфікування стається через безсимптомних носіїв. Носіння таких гаджетів не потребує будь-якої активної участі користувача, але може виявляти людей, які хворіють безсимптомно. Так людство краще може контролювати пандемію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 вересня 2022
24 вересня 2022
19 вересня 2022
18 вересня 2022
17 вересня 2022
15 вересня 2022
13 вересня 2022
12 вересня 2022
08 вересня 2022
29 серпня 2022
19 серпня 2022
12 серпня 2022
07 серпня 2022
02 серпня 2022
30 липня 2022