Поділитись:

Що буде із зруйнованою пам'яткою архітектури на Сенаторки Левчанівської у Луцьку

П'ятниця, 15 січня 2021, 10:03

Різьблену підбалконну плиту, яка становить найбільшу архітектурно-історичну цінність, на вулиці Сенаторки Левчанівської, 5 вже не чіпатимуть. Вона залишається неушкодженою.

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці начальник відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис. 

Також він зазначив, що подальшого втручання в фасад не буде, нижні бічні "тумби" з декоративними білими трикутниками відновили. А з з власником підписано охоронний договір, де прописана його відповідальність за самовільні дії і необхідні кроки у випадку подальших перепланувань. Із трьох власників у цьому будинку договір підписано із двома, із третім ще в процесі.

Повертати мурування стіни до попередньої конфігурації немає сенсу, зауважив Олександр Котис, оскільки під час розбирання вдалося чітко встановити, що вона є радянською, не відповідає автентичній ширині вітринного отвору, а також вдалося встановити конфігурацію первинного отвору. Ширина, яка зараз є, відповідає первинній. Водночас це не вичерпує справи, адже над ситуацією ще працює поліція та відділ державного архбудконтролю. А юридичний департамент розглядає можливість судового позову.

"З цього всього хочу зробити важливе зауваження. Попри постійний контакт, який встановлює відділ охорони культурної спадщини з власниками/користувачами пам'яток, вони часто ігнорують свої законні обов'язки. Витрачається багато коштів на листування/інформування користувачів, але з різних причин нові власники не завжди знають, що саме вони використовують. Для того, щоб не гадати в кожному випадку, давайте домовимося: якщо ви живете, працюєте, використовуєте якусь будівлю в центральній частині міста (грубо від замку до 5 школи) і хочете зробити якесь втручання в фасад, навіть якщо це просте пофарбування, ДАЙТЕ ЗНАТИ. Проконсультуйтеся, подзвоніть, запитайте заздалегідь! Це безкоштовно і недовго. Краще витратити 5 хв, щоб уникнути можливих майбутніх проблем", – написав він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 квітня 2021
18 грудня 2020
04 грудня 2020
17 жовтня 2020
15 жовтня 2020
13 жовтня 2020
05 жовтня 2020
30 вересня 2020
27 вересня 2020
21 вересня 2020
18 вересня 2020
14:15
16 вересня 2020