Поділитись:

Польща продовжила карантин ще на два тижні

Вівторок, 12 січня 2021, 18:14

Польський уряд ухвалив рішення продовжити карантинні обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, ще на два тижні.

Відтак торгові центри, ресторани і кафе, готелі, а також фітнес-клуби та інші заклади запрацюють в Польщі не раніше 31 січня. Єдиним винятком стане відкриття шкіл для учнів 1-3 класів – вони повернуться на навчання вже 18 січня, як і планувалось раніше, – інформує портал vsetutpl.com.

Про це під час конференції у понеділок, 12 січня, повідомив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський. Із його слів, ситуація із захворюваністю на Covid-19 в Польщі залишається стабільною: у лікарнях по всій країні зайнято менше 50 % ліжок. Разом з тим загальна динаміка поширення вірусу в Європі викликає занепокоєння. 

“В Європі наростає третя хвиля захворюваності. На прикладі Чехії та Словаччини бачимо, як може погіршитись ситуація з коронавірусом. Всі сусідні країни продовжують термін дії введених обмежень, приймають консервативні рішення з метою захисту”, – запевнив голова польського МОЗу. 

Продовження карантинних обмежень до кінця січня Адам Недзельський пояснив бажанням уряду втримати захворюваність на коронавірус у Польщі на якомога нижчому рівні. Разом з тим під час понеділкової конференції представник польського уряду не повідомив про можливі терміни послаблення заборон. Наразі відомо, що в останню чергу планують розморозити готельно-ресторанний бізнес. За найбільш песимістичним сценарієм, це трапиться не раніше березня-квітня 2021 року. 

Нагадаємо: актуальні карантинні обмеження в Польщі передбачають:

  • закриття готелів для більшості відвідувачів, окрім представників правоохоронних органів, медиків під час виконання службових обов’язків, а також пацієнтів);
  • закриття торгово-розважальних центрів, за винятком продуктових магазинів, аптек та магазинів з косметикою;
  • закриття лижних курортів;
  • заборону на відвідування барів та ресторанів (можна брати їжу з собою);
  • 10-денний карантин для всіх осіб, незалежно від громадянства, що прибувають до Польщі з-за кордону (за винятком певних категорій людей, таких як студенти);
  • заборону на проведення будь-яких святкувань та вечірок;
  • закриття фітнес-клубів та спортзалів;
  • обмеження кількості осіб, які одночасно перебувають в магазині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 лютого 2021
24 лютого 2021
22 лютого 2021
19 лютого 2021
17 лютого 2021