Поділитись:

Волинянам пояснили, як «виписати» родичів, які давно змінили адресу

Понеділок, 11 січня 2021, 15:11

Питання про порядок зняття з реєстрації осіб, які насправді не мешкають за місцем реєстрації, цікавить багатьох клієнтів системи безоплатної правової допомоги.

Адже трапляються випадки, коли хтось з родичів чи знайомих, яких раніше було «прописано», змінює адресу чи навіть виїжджає за кордон і при цьому з невідомих причин відмовляється добровільно знятися з реєстрації, – повідомили в регіональному центрі безоплатного надання правової допомоги.  

Наприклад, до Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертається багато клієнтів, які хочуть зняти з реєстрації осіб, котрі раніше проживали в їхньому житловому приміщенні, але свою реєстрацію не припинили та в добровільному порядку це робити відмовляються. А в результаті власник житла позбавлений можливості оформити субсидію», – розповідає юрист Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Олексій Кірносов.

На численні звернення юристи місцевого центру роз’яснюють клієнтам, що відповідно до статті 405 Цивільного Кодексу України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до частини 1 статті 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Окрім того, згідно зі статтею 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Стаття 319 ЦК України визначає, що саме власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

«Також ми роз’яснюємо клієнтам їх право на звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів», – зазначив юрист центру.

Для початку в таких випадках потрібно скласти акт про осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні впродовж року. Окрім того, належним доказом відсутності певних осіб за місцем їх постійного проживання є покази свідків. Після зібрання всіх необхідних доказів наступним кроком є звернення до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

До позовної заяви додаються такі документи (перелік не є вичерпним):

  • документ, що підтверджує сплату судового збору (908 гривень);
  • документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно;
  • документи, що підтверджують факт відсутності члена сім’ї власника у займаному приміщенні без поважних причин понад один рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 вересня 2022
22:45
24 вересня 2022
23 вересня 2022
21 вересня 2022
20 вересня 2022
08:00
19 вересня 2022