Поділитись:

Море квітів та подяка Савчуку: як Ірина Вахович очолила Луцький НТУ (фоторепортаж)

Середа, 02 грудня 2020, 17:15

У середу, 2 грудня, у Луцькому національному університеті офіційно змінилася влада. Починаючи з цього дня, посаду ректора вишу обіймає професорка Ірина Вахович.

На урочисте засідання з цього приводу у стінах ЛНТУ зібралися представники міської та обласної влади, духовенство, керівники державних установ, професорсько-викладацький склад, студенти та інші. 

Першим слово взяв декан машинобудівного факультету Сергій Пустюльга, який зазначив, що Ірина Вахович – єдина жінка в Україні, яка очолює технічний вищий навчальний заклад національного рівня. 

"На наших очах вона пройшла шлях від студента до ректора. Знаємо Ірину Михайлівну як надзвичайно вимогливу людину, але колектив не побоявся та зробив свій вибір". 

Він зачитав наказа т.в.о. Міністра освіти та науки й запросив до мікрофону винуватицю події. 

"Дякую вам за цю можливість, віру та довіру. Це дуже серйозний виклик для мене. Я хочу, щоб ми разом вразили всю Україну нашими перемогами та потужним розвитком. Іду з амбітними цілями перетворити університет в полюс росту на Волині. Я дуже вдячна, що ви йдете разом зі мною", – сказала Ірина Вахович.  

Традиційно, першим із запрошених ректориню привітав Митрополит Михаїл. Він, у притаманній собі манері, почав здалека. Владика зазначив, перший ректор Віктор Божидарник був "переможцем", який здолав недовіру до вишу. Його наступник Петро Савчук – це "камінь", який закріпив та покращив здобутки попереднього очільника:

"А ім'я "Ірина" означає "мир". Мир – це розвиток, конвертація та збагачення. Зараз настає епоха розвитку університету. Ірино Михайлівно, я бажаю, щоб по вашому імені починав жити сьогодні ЛНТУ в мирних стосунках всередині колективу. Бажаю многих та благих літ Луцькому національному технічному університету". 

Своєю чергою Вахович, після пісні від духовенства, отримала з рук Пустюльги статут вишу і вже сама вручила першу Подяку у якості очільниці вишу. 

"Сьогодні дуже знаковий день не тільки для мене, але й для іншої людини. Це Савчук Петро Петрович. Я вам дякую за вашу роботу. Перша моя Подяка як ректора університету для вас", – сказала вона, вручивши науковцю нагороду. 

Натомість Савчук зазначив, що пишається колективом та гордиться тим, що виш має велику підтримку. 

"За цих п’ять років ми змогли усе, що було створено Віктором Божидарником, або зберегти, або розвинути. Ми дали меседжі, фундамент, складові для подальшого розвитку університету", – мовив він.  

Потім Ірину Вахович відзначили представники обласної та місцевої влади. Очільник Волиньради Григорій Недопад (який змінив на цій посаді саме Вахович), прийшовши в оточенні своїх заступників Юрія ПоліщукаГригорія Пустовіта та з великим букетом троянд у рукахпривітав науковицю з першим робочим днем. 

"Сподіваюся, що корабель під назвою Луцький НТУ буде рухатися в правильному напрямку", – сказав він.  

Разом із цим Вахович та Недопад підписали меморандуми про співпрацю між обласною радою та ЛНТУ. Окрім цього, аналогічні документи затвердили  з Волинською ОДА (яку представляв заступник губернатора Ігор Чуліпа) та Луцької міською радою, яку представляв новообраний мер Ігор Поліщук. 

"Від усього керівництва міської ради бажаю вам мудрості, сміливості й натхнення для прийняття тих рішень, які дійсно змінять університет на краще. Хочу побажати вам створити навколо себе команду однодумців, яка стане вам надійною опорою та підтримкою в реалізації важливих завдань, які є на сьогодні. Щиро бажаю вам, щоб період життя університету, який буде під вашим керівництвом, ознаменувався гарним поступом вперед, перемогами та розвитком», – сказав Ігор Поліщук перед підписанням.  

Наостанок ректориню привітали студенти, а Ірина Вахович подякувала усім та запросила до неформального спілкування у їдальні ЛНТУ. 

Ректор ВНУ Анатолій ЦьосьРектор ВНУ Анатолій Цьось

Григорій Пустовіт та Юрій ПоліщукГригорій Пустовіт та Юрій Поліщук

Професор ЛНТУ Тарас БожидарникПрофесор ЛНТУ Тарас Божидарник

Забудовник, член Наглядової ради ЛНТУ, депутат Луцькради Андрій РазумовськийЗабудовник, член Наглядової ради ЛНТУ, депутат Луцькради Андрій Разумовський

Очільник НОК у Волинській області Роман КарпюкОчільник НОК у Волинській області Роман Карпюк

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 березня 2021
05 березня 2021
13:33
02 березня 2021
25 лютого 2021
19 лютого 2021
17 лютого 2021
12 лютого 2021
11 лютого 2021
10:55