Поділитись:

У МОЗ розповіли про варіанти карантину на новорічні свята

Субота, 28 листопада 2020, 10:07

Локдаун, або тотальний карантин, в Україні допоможе взяти під контроль поширення коронавірусу і звести захворюваність до нуля. Але станом на 27 листопада про запровадження жорстких обмежень не йдеться.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на онлайн-брифінгу 27 листопада, пише ТСН.

Так, очільник МОЗ пояснив, що локдаун – це суттєві економічні збитки, на що теж варто зважати перед впровадженням подібних заходів. Тому, з його слів, основною причиною введення жорсткого карантину буде колапс медичної системи, коли лікарні будуть переповнені хворими на коронавірус і не зможуть справлятися з ними.

"З точки зору епідеміології, введення жорсткого карантину і розрив повністю ланцюга передавання хвороби, тобто зведення практично до нуля спілкування між людьми, це найкращий спосіб, з точки зору епідеміології, для зменшення захворюваності на COVID-19. Але з іншого боку, ми повинні рахуватися з можливостями нашої країни щодо наслідків введення жорсткого карантину", – висловився Максим Степанов.

Голова МОЗ додав, що наразі в уряді розглядають різні варіанти щодо реагування на коронавірус і введення жорсткішого карантину.

"Новорічні свята передбачають велику кількість контактів між людьми на ярмарках, на новорічних ялинках. Це контакти між людьми, які у звичайному житті між собою не перетинаються. Ми розглядаємо різні варіанти, робимо різні прогнози, опираємося на різні цифри. Зараз ми розраховуємо на ті карантинні обмеження, які діють у нашій країні", – сказав він.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про необхідність запровадження радикального локдауну терміном три-чотири тижні. Тотальний карантин може бути введено, щойно уряд підготує всі програми компенсацій для бізнесу.

Своєю чергою, речниця президента Володимира Зеленського заявила, що український лідер спільно з урядом розглядають можливість жорсткого локдауну як "крайнього заходу", якщо епідемічна ситуація погіршиться. Саме тому наразі планується економічна допомога бізнесу в адміністративній та податковій сферах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 січня 2021
20:00
24 січня 2021
23 січня 2021
22 січня 2021
21 січня 2021
20:00
14:01