Поділитись:

«Медсестра Іванка» розповість і покаже, як тратять «коронавірусні» гроші на Волині

Середа, 25 листопада 2020, 16:04

Відтепер перевірити, які медичні засоби закупило будь-яке місто чи село Волині можна через чат-бот «Медсестра Іванка». Його запустила громадська організація «Антикорупційний штаб. Чат-бот інформуватиме про тендери і кількість витрачених бюджетних коштів, виділених на боротьбу з COVID-19

Мета чат-боту – допомагати українцям виявляти корупцію в медичних закладах, – повідомили творці. 

«Щодня лікарні витрачають мільйони гривень на медичні товари і послуги для боротьби з COVID-19. Часто ці кошти витрачаються неефективно або ж хворі не отримують безкоштовне лікування, за яке держава вже заплатила. Тому якщо лікарі стверджують, що в медзакладі немає необхідних ліків чи масок – кожен може перевірити цю інформацію через чат-бот і поскаржитися на корупцію», – зазначив виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Так, найбільше витратила Волинська обласна клінічна лікарня – 64 млн грн. Найдорожчою ж закупівлею виявилися Фармацевтична продукція за 14,9 млн грн. Всього на боротьбу з COVID-19 область витратила 337 млн грн (дані Prozorro).

«Медсестра Іванка» дає змогу:

  • підписатися на будь-яку лікарню, та отримувати оновлення щодо її закупівель;
  • залишити скаргу або повідомлення про корупції в медичному закладі;
  • переглянути статистику захворюваності у будь-якому куточку України;
  • дізнатися про товари, які закуповують лікарні України та їх ціни;
  • ознайомитися з іншими діджитал інструментами ГО «Антикорупційний штаб».

Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, охоплює всю Україну та є повністю безкоштовним.

Перевірити закупівлі своєї лікарні можна у Telegram: https://t.me/DoctorIvankaBot та Viber: viber://pa?chatURI=botdoctorivanka

Довідково: 

«Антикорупційний штаб» — громадська організація, створена у 2014 році. Вона розробляє цифрові інструменти для контролю прозорості та ефективності  роботи органів місцевої влади. Інструмент створено в рамках проєкту «Антикорупційні розслідування закупівель COVID-19 у 4 пілотних регіонах на основі інтерактивної карти», який виконує Антикорупційний штаб завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 січня 2021
16:00
14 січня 2021
19:30
14:45