Поділитись:

В українських лікарнях створять реєстри наявності місць і запасів кисню

П'ятниця, 20 листопада 2020, 23:30

В Україні створять реєстри запасів кисню в лікарнях та електронні направлення на ПЛР-тестування. Також можна буде відстежити  кількість вільних місць у лікарнях.

Про це під час онлайн-брифінгу розповів віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, - пише "Громадське".

Так, відомство разом з урядом працює над цифровізацією збору інформації про факти й підозри випадків інфекційних захворювань. Це дозволить швидше планувати розширення лікарень, забезпечення персоналом та закупівлі ліків, кажуть в уряді.

Зокрема Мінцифри спільно з МОЗ у режимі реального часу через чатботи та дашборди збиратимуть дані про наявність місць, госпіталізованих та виписаних пацієнтів, запаси кисню в лікарнях. Інформація показуватиметься для диспетчерів швидких та сімейних лікарів. Це дозволить медикам розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію.

Також Мінцифри вдосконалює мобільний застосунок для контролю самоізоляції «Вдома». Там люди зможуть вказувати свої симптоми, які оброблятиме Центр громадського здоров’я. Це розвантажить сімейних лікарів, а також дасть змогу оперативно відстежувати інформацію про погіршення стану здоров’я.

Також з’являться електронні направлення на ПЛР-тестування. Наразі це вже працює у поліклініках, переконують у Мінцифри. На черзі — лікарні швидкої допомоги та стаціонарні лікарні. У такий спосіб медики зможуть оперативно відстежувати інформацію про результати тестування та терміни дії тесту.

А ще відомство розробляє систему QR-кодів, що допомагатиме українцям зрозуміти, чи мали вони контакт з носієм коронавірусної інфекції у громадських місцях. Система QR-кодів потенційно працюватиме у громадських закладах, де епідеміологічно вищий ризик поширення COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 вересня 2021
18 вересня 2021
17 вересня 2021
16 вересня 2021