Поділитись:

Вперше в Україні: медики Волині провели посмертну трансплантацію нирки (фото)

Субота, 14 листопада 2020, 21:23

Кілька днів тому в Ковельському МТМО провели 16 трансплантацію нирки. ЇЇ успішно провела бригада досвідчених та професійних лікарів Ковельського МТМО – Голуб О., Павлусик А., Петрук І., Гузій О., Приходько Т.

Про це йдеться на сторінці медзакладу у фейсбуці.

Унікальність цієї операції полягає в тому, що вона відбулася завдяки співпраці адміністрацій та лікарів двох районних лікарень – Ковельського МТМО та Маневицької ЦРЛ.

Реципієнтом стала жінка 44-років із хронічною нирковою недостатністю V ст., яка отримала сеанси гемодіалізу протягом 12 років та потребувала якнайшвидшої пересадки нирки. Донором став пацієнт, який в аварії отримав важкі травми. Після констатації смерті мозку рідні юнака підписали згоду на посмертне донорство.

"Ми щиро співчуваємо родині донора та водночас безмежно їм вдячні, адже своїм рішенням вони дали шанс іншій людині на життя", – йдеться в дописі медиків.

Донорський орган вилучили спеціалісти в Маневицькій ЦРЛ та в екстреному порядку доставили в операційну Ковельського МТМО, де і була проведена пересадку нирки.

"Висловлюємо щиру подяку за спільну злагоджену роботу адміністрації та колективу Маневицької ЦРЛ. Адже завдяки співпраці ковельських та маневицьких лікарів ще одна людина отримала шанс на повноцінне життя. Ви є прикладом для наслідування для інших районних лікарень. Сподіваємося на подальшу плідну нашу співпрацю для збереження здоров’я пацієнтів", – додали на сторінці медзакладу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 квітня 2021
18 квітня 2021
17 квітня 2021
16 квітня 2021
15 квітня 2021