Поділитись:

“Вийди звідси, нечисть!”: на Волині під будинком судді КСУ влаштували протест (ФОТО)

Неділя, 01 листопада 2020, 09:25
“Вийди звідси, нечисть!”: на Волині під будинком судді КСУ влаштували протест  (ФОТО)

Громадські активісти, ветерани АТО та майданівці влаштували акцію протесту під будинком судді Конституційного Суду України Петра Філюка, який знаходиться у селі Тарасове, що під Луцьком. Про це повідомляє “Суспільне”.

Акцію влаштували через рішення КСУ про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування та закриття доступу до декларацій чиновників і нардепів.

“Вийди звідси, нечисть!”: на Волині під будинком судді КСУ влаштували протест  (ФОТО)

Кількадесят активістів о 19:00 прибули до будинку, який є у власності судді. Акцію анонсували напередодні. Біля будинку на активістів вже чекали правоохоронці.

Під воротами будинку активісти розклали полотна з відбитками "кривавих долонь" і кілька гарбузів зі свічками всередині. Присутні на акції учасники скандували: "відставка, або смерть".

“Вийди звідси, нечисть!”: на Волині під будинком судді КСУ влаштували протест  (ФОТО)

Як розповів один з учасників акції, майданівець Богдан Климчук акцію проти судді КСУ, який родом з Луцька, невипадково влаштували 31 жовтня.

"Хоч хелловін це і не українське свято, прийшли в цей день, бо суддя Філюк - нечисть, яку потрібно виганяти".

Зі слів учасників акції, Петро Філюк у цьому будинку буває не часто, нині живе у Києві. Акція біля будинку судді тривала близько 20 хвилин. Потому активісти рушили до будівлі Апеляційного суду області.

Апеляційний суд області Петро Філюк очолював 15 років. 30 жовтня 2019-го його було призначено суддею Конституційного Суду України.

Як розповів учасник акції Сергій Чуріков, волиняни вимагають звільнення Філюка з КСУ і скасування рішення суду, яке збурило багатьох Українців.

Як відомо, у серпні 2020 року до КСУ було направлене подання нардепів від ОПЗЖ та партії "За майбутнє", щодо конституційності положень законів, які складають так звану антикорупційну платформу. Йдеться про електронне декларування.

27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. Стаття передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного Суду закрило доступ до Реєстру декларацій.

30 жовтня Національне агентство із запобігання корупції відновило роботу Єдиного реєстру електронних декларацій.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:


 


 

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 березня 2024
09 березня 2024
04 березня 2024
23 лютого 2024
16 лютого 2024
10:15
11 лютого 2024
27 січня 2024
21:43
24 січня 2024