Поділитись:

Волинянам пояснили, як формується ціна на газ

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 08:42

У 2020 році на українському газовому ринку відбулися важливі зміни. З 1 серпня закінчився період дії спеціальних обов'язків (ПСО) щодо постачання природного газу населенню за регульованими цінами. Тепер вартість блакитного палива є ринковою та напряму залежить від цін на європейських біржах (NCG, TTF).

Про це повідомляє пресслужба ТОВ «Волиньгаз збут».

Вартість газу змінюється щомісяця

Ціна газу у платіжках українців не є сталою, а змінюється щомісяця. Як правило, вона залежать від попиту на ресурс. З настанням опалювального сезону збільшується споживання природного газу, відповідно, зростає його вартість. Весною ціна зазвичай знижується.

«Після падіння цін до історичного мінімуму навесні цього року, з серпня на газових хабах в Європі відбувається здорожчання природного газу. Зокрема, з 25 вересня по 25 жовтня котирування (ціни) на європейському хабі TTF зросли на 32,8 %. Враховуючи, що в основі розрахунку українських цін лежать імпортні паритети, вартість блакитного палива в Україні також зростає», – коментує директор ТОВ «Волиньгаз Збут» Микола Тищук.

З чого складається ціна на газ?

Вартість закупівлі ресурсу – це найбільш значуща складова вартості газу.

Є три варіанти де український постачальник може купувати газ: 

  • у видобувних компаній України. 70 % українського видобутку забезпечує державна компанія «Укргазвидобування». Проте для більшості незалежних постачальників створюються штучні обмеження вільно купувати природний газ з ресурсу державних видобувних компаній;
  • на біржі в Україні. Однак ціна продажу газу на Українській енергетичній біржі з травня цього року стабільно на 20–30 % перевищує ціну продажу газу споживачам; 
  • в Європі. Ціни на газ на європейських хабах знаходяться у відкритому доступі. Для того, щоб довести імпортний ресурс до українського споживача, потрібно сплатити тариф на прокачування до кордону України (164 грн за тисячу кубометрів) і плату за вхід в українську ГТС (176 грн за тисячу кубометрів).

Щоб дізнатися, якою ж буде остаточна ціна газу для споживача, до вартості закупівлі ресурсу ще потрібно додати:

  • тариф на транспортування газу магістральними газопроводами – 164 грн за кожну тисячу кубометрів;
  • тариф на закачування газу у сховище, його зберігання, відбір газу зі сховища – понад 37 грн за тисячу кубометрів;
  • торгову націнку постачальника. Це ті кошти, що йдуть на підтримку роботи мережі відділень, кол-центру, онлайн сервісів, друк та доставку квитанцій тощо.

Окремо споживачі оплачують послугу з розподілу газу – сума в цій платіжці залежить виключно від тарифу облгазу, що його встановив державний регулятор
ринку (НКРЕКП), і жодним чином не пов’язана з ціною газу.

«Волиньгаз Збут» пропонує споживачам, які мають заборгованість за газ, укласти договір реструктуризації та оплатити борг частинами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 листопада 2020
17 листопада 2020
03 листопада 2020
08:30
27 жовтня 2020
26 жовтня 2020
25 жовтня 2020
07 жовтня 2020
02 жовтня 2020
18 вересня 2020
16 вересня 2020
15 вересня 2020
10 вересня 2020
09 вересня 2020
07 вересня 2020