Поділитись:

Шлях в могилу: на місцевих виборах в Україні голосували переважно старі

Четвер, 29 жовтня 2020, 13:10

Майбутнє України на місцевих виборах 25 жовтня вкотре вирішило старше покоління. 

Такі дані оприлюднила Соціологічна група Рейтинг. 

Згідно з результатами Електорально-поведінкового дослідження Соціологічної групи Рейтинг, в день місцевих виборів більш активними на місцевих виборах 2020 були старші виборці – 56% з тих, хто прийшли на вибори, були люди старше 50 років, при тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 45%.

Водночас молодь була менш активною – лише 11% з тих, хто прийшли на вибори, були люди у віці 18-29 років, при тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 18%.

Найбільший перекіс у бік старшого електорату відбувся здебільшого у містах, частіше серед чоловіків. У регіональному розрізі – частіше на Сході і Півдні країни, де частка виборців старше 50 років становила 60%.

Аналіз відповідей респондентів, які не голосували 25 жовтня, показав, що серед жінок найпоширенішою причиною не йти голосувати були стан здоров’я і загроза коронавірусу, натомість у чоловіків – це зайнятість в день виборів, відсутність інтересу до виборів і їх результатів.

У віковому розрізі для старших респондентів основною причиною не йти на вибори була стан здоров’я, натомість для молоді – це зайнятість в день виборів і проживання не за місцем реєстрації (особливо актуально для Києва). Для людей середнього віку – додалась ще загроза коронавірусу.

Політичний експерт, засновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко вважає таку ситуацію "незмінним курсом в могилу". Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці. 

"Соціологія "Рейтингу". 56% виборців на місцевих виборах 25 числа –  люди, старші 50. При цьому 38% старше 60 років. Це яскрава картина заходу цієї країни, яку відкидає молодь і люди середнього віку. Електоральний союз клептократів зі старістю об'єднується курсом в могилу",  – пише експерт.

 

  • Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
  • Вибіркова сукупність: 8747 респондентів, які ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВИБОРАХ, на виході зі 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку.
  • Помилка репрезентативності: не більше 1,4%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020
22 листопада 2020
21 листопада 2020
20 листопада 2020