Поділитись:

Якісно та надсучасно: у луцькому центрі «МРТ+» з’явився новий комп'ютерний томограф*

Середа, 28 жовтня 2020, 11:46

Під час пандемії COVID-19 багато лучан поспішають у кабінети комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії, аби «перевірити легені». Ці методи досліджень є в рази ефективнішими, аніж звичайний рентген, який, як доводить практика, не завжди покаже недугу. На жаль, сьогодні цих обстежень не менше потребують і онкохворі пацієнти.

ІА «Конкурент» днями відвідало діагностичний центр «МРТ+», що на проспекті Молоді, 12, у Луцьку. Журналістам показали надсучасне обладнання, на якому обстежують хворих, і розповіли, чому ці методи дослідження необхідні при лікуванні багатьох захворювань. Особливу увагу у центрі приділяють первинним пацієнтам, адже, як відомо, хворобу легше попередити. І не варто, як ми звикли, йти на обстеження уже тоді, коли вкрай потрібно.

У коридорі центру чекають пацієнти. Їх небагато, бо заради зручності діє онлайн-запис – за одним єдиним номером можна записатися на будь-яке обстеження або ж отримати консультацію. Телефонувати можна за номерами  068 929 46 52 або 066 202 50 75. Бо діагностичний центр «МРТ+» проводить всі види магнітно-резонансних та комп’терних досліджень.

Роман Каліщук, керівник центру, показує, яким обладнанням оснащений центр, та розповідає, що тут працюють провідні спеціалісти: дехто мав досвід роботи за кордоном, інших запросили з Києва, багато лікарів мають науковий ступінь.

«Сьогодні наш центр повністю укомплектований, але загалом ми працюємо майже рік. Раніше тут можна було зробити лише магнітно-резонансну томографію, а тепер маємо і комп’ютерну. А це дуже актуально в умовах пандемії коронавірсу», – підкреслює Роман Каліщук.

Дуже багато хворих звертаються у центр з онкологією. А взагалі тут надають майже весь пакет обстежень.

Керівник закладу запрошує увійти до кабінету, де стоїть нова надпотужна машина – магнітно-резонансний томограф, аналогів якому у Луцьку немає. Ще тиждень тому він був на заводі у Німеччині. І вже кілька днів на ньому обстежують пацієнтів. Перевагою томографа є те, що він витримує вагу 220 кг. Раніше пацієнтам з вагою понад 140 кг доводилося відмовляти.

«Ця машина дуже швидка. Обстеження органів грудної клітки на ній триває лише півтора хвилини. Пацієнт отримує дуже маленьку дозу опромінення. Ті машини, які є в місті, дещо повільніші, вони класні, мають своє діагностичне значення, але коли пацієнт обстежується на тій машині, отримує більшу дозу опромінення», – розповідає очільник закладу.

Правда, у «МРТ+» хворих на коронавірус не обстежують. Аналогічний томограф встановили у Волинській обласній дитячій лікарні, бо потік пацієнтів довелося розділити: «чистий», які не є ураженими, приймають в центрі, потенційно інфікованих або з підозрою – у лікарні. Як розповідає Роман Каліщук, у центрі щодня обстежують до 30 онкологічних пацієнтів, а в лікарні – приблизно 50-80 коронавірусних хворих. Завжди є запис наперед.

«Місто потребує близько 300 обстежень щодня на коронавірус. Бо інфіковані і контактні хочуть пройти обстеження і виключити пневмонійні ураження. Багато пацієнтів, які звертаються, без яскраво вираженого кашлю, наприклад, чи інших симптомів, але на КТ показує пневмонію з 50 відсотками ураження легень. Такі хворі потребують стаціонару. Людина може почуватися добре, але може через дві годин настати критичний момент і їй буде потрібна штучна вентиляція легень. Багато хто каже, що не потрібно робити КТ, достатньо рентгену. Дійсно, КТ потрібна лише у випадку, якщо людина має симптоми, а от рентген показує пневмонію лише у 30 відсотках», – стверджує Роман Каліщук.

Лікар-ретгенолог Людмила Кураєва, яка уже 15 років займається описом КТ, розповідає, що новий апарат набагато ліпший за ті, на яких доводилося працювати раніше. Запевняє, що він дає більш чітку картинку для лікаря і є максимально комфортним для пацієнтів.

Людмила Кураєва показує, як робить опис знімків, і пояснює, наскільки розширені можливості нового апарату.

«Я можу дивитися зображення в трьох площинах. При необхідності – різні реконструкції: можна збільшити площину зрізу, а картинку можна зробити більш гладкою чи жорсткою. При потребі орган я можу викривити у певній площині, яка мені потрібна. Картинкою на диску,  на плівці і в описанні ми показуємо взаємовідносини паталогічного органу з сусідніми. Буває, що метод КТ визначає операбельність – тобто чи потрібно людину оперувати,  чи, на жаль, уже немає сенсу. Проте остаточне рішення ухвалює лікар-онколог. А ми можемо тільки підказати, оцінити параметри, визначити стадії захворювання. Добре, коли є зворотній зв'язок. Ми дуже вдячні, коли нам телефонують і кажуть, що з пацієнтом. А от коли пацієнт йде і ми не знаємо, що з ним, втрачається зв'язок, то погано», – розповідає лікарка.

Каже, інколи одного обстеження мало. Наприклад, якщо рак яєчників, який зараз дуже помолодшав, то в ідеалі жінці потрібно аж три методи дослідження: біопсія, МРТ і КТ.

У пультовій відкритого типу працюють лаборанти на двох приладах одночасно. З одного боку – КТ, з іншого – МРТ.  

Головний радіолог центру Наталя Негря показує на комп’ютері, що зараз пацієнту роблять магнітно-резонансну томографію головного мозку. Цей метод, з її слів, не несе променевого навантаження і, відповідно, він є безпечним для людей будь-якого віку.

«Ми можемо робити МРТ навіть плода в утробі матері. Це ще раз підтверджує безпечність дослідження. Коли робимо МРТ, ми можемо бачити все, починаючи від запальних процесів, закінчуючи об’ємними утворами – пухлинами чи то злоякісними, чи то доброякісними. Можемо сканувати будь-яку зону: головний мозок, суглоби, кістково-суглобову систему, органи черевної порожнини, малий таз. Це робиться за призначенням лікарям, оскільки потрібно чітко розуміти, яку зону потрібно відсканувати, для того аби максимально коректно дати відповідь на ті питання, які ставить перед нами клініцист», – розповідає лікарка.

Стверджує, що щодня кількість пацієнтів різна, адже одне обстеження триває 15 хвилин, інше, більш складне, – до години.

Загалом у центрі «МРТ+» працюють на результат, в пріоритеті – якісно надана послуга.

«До нас звертаються первинні пацієнти для того, щоб отримати якісне обстеження. Далі в процесі свого лікування він може проходити його у нас, мати знижку або ж лікуватися в інших установах. Ми не настільки займаємося динамікою, як первинним пацієнтом. Наші висновки визнаються на всій території України і навіть за кордоном. Зараз ми маємо по ракові передміхурової залози протокол з іноземними фармкомпаніями, бо вони вірять в рівень обладнання і наших спеціалістів», – розповідає Роман Каліщук.

До слова, «МРТ+» працює з 8:00 до 18:00, обстеження на комп’ютерному томографі в обласній лікарні можна зробити з 8:00 до 20:00.  

Потрібно розуміти, що  хворобу легше попередити, ніж лікувати, і усвідомлювати,  що здоров’я – головна життєва цінність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 травня 2021
02 травня 2021
01 травня 2021
30 квітня 2021
28 квітня 2021
27 квітня 2021
26 квітня 2021
18:00
22 квітня 2021