Поділитись:

На Волині частина ДВК не отримали належної кількості бюлетенів

Субота, 24 жовтня 2020, 17:00

На низці ДВК в області виявили неспівпадіння у кількості бюлетенів, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА, яка спостерігає за перебігом виборчого процесу. 

Зокрема, у Володимир-Волинському районі по місту Нововолинськ неточності виявили принаймні на 16 дільницях. Загалом не вистачає 106 бюлетенів до обласної ради (найбільше – 90 – не вистачає на дільниці №071105). Водночас, на 8 ДВК є надлишок бюлетенів до облради – у сумі виходить 34 бюлетені. Також є нестача загалом у 8 бюлетенів до районної ради на 2 ДВК, тоді як на 4 ДВК є їх у надлишку – загалом на 19 бюлетенів. По бюлетенях до міської ради – на 2 ДВК є нестача у загалом 2 бюлетені, по 2 ДВК – надлишок загалом у 17 бюлетенів.

Окрім того, на ДВК №071165 у селі Гряди не вистачає 99 бюлетенів до обласної ради, а на ДВК №070166 у селі Тишковичі – надлишок у 4 бюлетені до обласної ради.

У Ковельському районі на ДВК №070887 – нестача 1 бюлетеня на вибори депутатів обласної ради, ДВК №070895 – нестача 1 бюлетеня до обласної ради, натомість на 1 більше бюлетень до районної ради.

У Камінь-Каширському районі на ДВК №070226 не вистачає 201 бюлетеня на вибори до обласної ради, №070253 – 2 до обласної ради, №070238 – нестача 6 бюлетенів на вибори до міської ради, №070256 – не вистачає 2 бюлетенів до обласної ради.

На низці дільниць у Любешівській селищній громаді також виявили неточності у кількості бюлетенів. Загалом на 10 ДВК не вистачає 23 бюлетенів до обласної ради, 75 – на вибори до селищної ради, 5 – на вибори голови ТГ, 19 – до районної ради.

Окрім того, цікава ситуація склалася на ДВК №070577 у с. В’язівне. ДВК отримала 606 бюлетенів для голосування за кандидатів у депутати Любешівської громади при необхідності у 303 бюлетені. Трапилося це через технічну помилку під час пакування  бюлетенів у типографії). Натомість комісія не отримала жодного бюлетеня для голосування за голову громади. Проте ситуація вирішилася – бюлетені для голосування за голову громади доставили на дільницю, зайві бюлетені для голосування за депутатів вирішили погасити.

У Луцькому районі на ДВК №070068 у місті Горохові виявили нестачу 2 бюлетенів до районної ради та надлишок у 6 бюлетенів до обласної; на ДВК №070072 у цьому ж місті – нестачу 1 бюлетеня до районної ради та надлишок в 9 бюлетенів до обласної; на ДВК №070077 (с. Брани) – нестача 1 бюлетеня до районної ради та надлишок 1 до обласної ради;  на ДВК №070088 (с. Хмельницьке) – нестача 1 бюлетеня до обласної ради; на ДВК №070100 (с. Охлопнів) – надлишок 1 бюлетеня до обласної та 1 до районної рад; на ДВК №070103 (с.Лемешів) – нестача 2 бюлетенів до обласної ради; на ДВК №070127 (с. Пірванче) – нестача 2 бюлетенів до районної ради; на ДВК №070140 (с. Пілгани) – надлишок 2 бюлетенів до обласної ради; на ДВК №070144 (с. Ощів) – надлишок 2 бюлетенів до районної ради; на ДВК №070150 (с. Сільце) – надлишок 2 бюлетенів до районної ради.

Окрім того, по Цуманській ТВК на 7 ДВК не вистачає бюлетенів: на 5 не вистачає бюлетенів для виборів депутатів селищної ради (загалом 95 бюлетенів, найбільша нестача на ДВК №070279 – 65 бюлетенів), на 1 – для виборів депутатів облради (1 бюлетень), ще на 1 – для виборів селищного голови (6 бюлетенів).

У Ківерцівській ТВК на ДВК №070274 не вистачає 10 бюлетенів до обласної ради, а в Олицькій ТВК на ДВК №070274 не вистачає 81 бюлетеня до обласної ради.

За словами речниці Головного управління Нацполіції у Волинській області Ольги Бузулук, йдеться про передрук бюлетенів для 8 ТВК, а також є факти нестачі бюлетенів по певних ТВК.

«Але вони мають право їх доотримати і доотримають. Складу адмінправопорушення у цьому немає, поліція супроводжує службову документацію, здійснює охорону», – повідомила Ольга Бузулук.

Відповідно до частини 3 статті 242 Виборчого Кодексу України технічні відходи, поліграфічний брак, виборчі бюлетені, в яких виявлені помилки, про що прийнято рішення територіальної виборчої комісії, а також друкарські форми знищуються поліграфічним підприємством у порядку та строки, визначені умовами договору про виготовлення виборчих бюлетенів, про що складається акт у двох примірниках.
Контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах-виготовлювачах, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів здійснює контрольна комісія, що утворюється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій політичних партій, депутатські фракції яких зареєстровані в Апараті Верховної Ради України поточного скликання на початок виборчого процесу, не пізніш як у день затвердження тексту та встановлення ступеня захисту виборчого бюлетеня.

Окрім того, ще під час процесу отримання бюлетенів 6 комісій не вклалися у передбачені законом строки – найдовше процес розтягнувся у комісій Володимир-Волинського району: районна комісія отримала бюлетені 21 жовтня, а міська – 22 .

Підприємством-виготоволювачем бюлетенів для Володимир-Волинських районної та міської ТВК було товариство із обмеженою відповідальністю «Полідрук-К». Тож отримувала бюлетені Володимир-Волинська районна ТВК згідно із актом приймання передачі 21 жовтня.

Голова Володимир-Волинської районної ТВК Володимир Іщенко («Слуга народу») прокоментував ОПОРІ, що 21 жовтня комісія отримала бюлетені відповідно з актом,  у приміщенні на чергуванні були присутні представники правоохоронних органів. Однак видавати бюлетені комісіям нижчого рівня почали 22 жовтня. Так трапилося тому, що намагалися уникнути наклади отримання бюлетенів від обласної ТВК, котра видавала бюлетені 19 та 20 жовтня.

«І щоб не вийшло, що ми викликаємо людей до обіду, а вони виявиться будуть в Луцьку, то ми вирішили на той день один відкласти. Наша комісія так прийняла рішення», - зазначив він. 

 

Володимир-Волинська міська ТВК отримала бюлетені на місто лише 22 жовтня. Голова комісії розповіла, що таким чином оптимізувати процес.

«Ми підлаштовувалися під район, щоб туди-сюди не їздити і не відкривати сховище. Ви бачили, що у нас чоловіків нема, самі жінки, і ми вже отак, щоб все разом зробити. Тому що обласні бюлетені ми привезли  позавчора і ми не встигали  цього зробити, і ще були надруковані вони не вчасно, і отак все в часі збіглось», - зазначила голова Володимир-Волинської міської ТВК Оксана Кротач («За майбутнє»). 

Вона додала, що строки були порушені починаючи із отримання бюлетенів на голосування для обласної ради. Адже 20 жовтня, коли мали бути забрані бюлетені для голосування у Володимирі-Волинському, комісія отримувала бюлетені в обласному центрі. Тож сумістити ці два процеси було б вкрай складно.  

Волинська обласна ТВК виготовляла бюлетені із виборів депутатів Волинської обласної ради у ПП «Волинська друкарня». Процес організували таким чином, аби отримувати та одразу ж передавати бюлетені комісіям нижчого рівня, тож отримання-передача тривала два дні –19 та 20 жовтня.

Бюлетені для Луцької міської ТВК за договором надрукували на підприємстві «ВолиньПоліграф».Тож отримувала бюлетені комісія 19 жовтня.

Ковельська міська територіальна виборча комісія, бюлетені для котрої друкувало ПП «Волинська друкарня», отримувала їх 20 жовтня. 

Камінь-Каширська міська територіальна виборча комісія виготовляла бюлетені у ТзОВ «Камінь-Каширська районна друкарня». Отримали бюлетені представники ТВК 20 жовтня.

Водночас три комісії таки вклалися у передбачені строки. Зокрема, для Камінь-Каширської районної ТВК бюлетені друкувало за договором підприємство «ВолиньПоліграф». Комісія отримала їх 18 жовтня.Для Ковельської районної ТВК бюлетені друкувало ПП «Волинська друкарня». Отримувала бюлетені комісія 18 жовтня. 

Луцька районна ТВК також виготовляла бюлетені у ПП «Волинська друкарня». Отримала комісія бюлетені 18 жовтня.

Нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 242 Виборчого Кодексу України територіальна виборча комісія, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах відповідно: обласна – не пізніш як за десять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за дев’ять днів до дня голосування;  районна, міська виборча комісія - не пізніш як за сім днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за шість днів до дня.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 листопада 2020
11 листопада 2020
14:51
07 листопада 2020
06 листопада 2020
05 листопада 2020
04 листопада 2020
03 листопада 2020