Поділитись:

В Україні запустили новий метод тестування COVID-19

П'ятниця, 16 жовтня 2020, 02:43

В України почали використовувати новий метод тестування на коронавуріс.

Як повідомила директорка компанії ІММД Ірина Скороход, новий метод забору зразків абсолютно безпечний і комфортний для будь-якої людини, включно з дітьми, і не вимагає залучення медичного персоналу, йдеться на сайті COVID-19 SCREENING.

За її словами, в разі виявлення симптомів, або через 3-5 днів після контакту з підтвердженим хворим, людина може онлайн замовити доставку розчину, яким потрібно прополоскати горло протягом 1 хвилини. У комплекті посилки міститиметься пробірка, в яку потрібно сплюнути цей розчин, і проста анкета, яку потрібно заповнити. Цю посилку буде доставлено в лабораторію, де зразок буде протестований методом ПЛР. ІММД використовує високочутливі ПЛР-тести з магнітними частинками, які на відміну від багатьох доступних на сьогодні ПЛР-тестів, здатні виявити наявність інфекції, якщо в зразку перебуває дуже мала кількість РНК вірусу – 20 копій. Для порівняння, інші тести в Україні можуть виявляти вірус, якщо в зразку є кілька сотень або навіть тисяч копій РНК.

Що це дає

На сьогодні, основним способом поширення вірусу є прямий контакт хворого із здоровими людьми. Це відбувається в громадському транспорті, в магазинах, в офісі, школі тощо. Якщо людина відчуває, що у неї з'явилися сомптоми, вона повинна приїхати до лікувального закладу і здати мазок на аналіз. Далеко не всі мають власну машину, багатьом доводиться їхати у громадському транспорті. Тоді і відбувається масове поширення вірусу, оскільки маски, які використовуються в Україні в місцях масового скупчення людей, не забезпечують адекватного захисту оточуючих.

Новий метод розриває глобальний ланцюг поширення вірусу. Хворий самостійно бере у себе зразок, перебуваючи на ізоляції у себе вдома. Доставка зразка в лабораторію абсолютно безпечна. Результат приходить через інтернет. Тільки в разі розвитку важкої форми захворювання, що вимагає надання спеціалізованої медичної допомоги в стаціонарі, хворий може бути доставлений у лікарню за дотримання відповідних заходів безпеки.

Де це вже застосовується

Методика розроблена німецьким професором Михайлом Вагнером на базі Центру Мікробіології Університету Відня, вона має всі необхідні валідації і підтвердження. Тисячі зразків уже протестовані з застосуванням цієї методики. У Відні вона затверджена на рівні міського Управління охорони здоров'я, у співпраці з Федеральним Міністерством освіти, науки і досліджень. Спеціальна програма розроблена для тестування школярів за цією методикою.

В Україні лабораторія ІММД вже проводить таке тестування в Києві, у найближчі кілька тижнів цю технологію буде впроваджено на всій території України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 жовтня 2020
16 жовтня 2020
12 жовтня 2020
11 жовтня 2020
07 жовтня 2020
06 жовтня 2020
02 жовтня 2020
27 вересня 2020
25 вересня 2020
22 вересня 2020
18 вересня 2020
17 вересня 2020