Поділитись:

Дистанційка, ранні канікули та закриття ресторанів вночі: що вирішили у Зеленського (джерело)

Неділя, 11 жовтня 2020, 16:25

Через збільшення кількості заражений на СOVID-19, в Офісі Президента вирішили ввести жорсткіші міри. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Михайло Радуцький, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації.

Станом на 16:30 офіційної інформації на сайті президента України про ці заходи не було. Але ця ж інформація оприлюднена на Фейсбук-сторінці комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Разом з тим, серед описаних нардепом кроків наступні:

1. Тимчасове переведення ВНЗ на дистанційне навчання.

2. Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше. Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня.

3. У червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. З 22:00 заклади мають зачинятись. Це стосується і всіх масових заходів.

4. Президент доручив МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби. Має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час.

5. За наказом Президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац Спорту.

6. Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19. Завдяки цьому рішенню планують значно збільшити кількість ліжкомісць.

7. Залучатимуть інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку.

8. За наказом Президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис до 50 тис на добу. Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.

9. Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

10. Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму - запровадження відповідальності власників приміщень. Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 липня 2021
29 липня 2021
14:00
28 липня 2021
20:30
27 липня 2021
26 липня 2021
25 липня 2021
24 липня 2021
23 липня 2021