Поділитись:

Другий день "Фронтери" у Луцьку: як це було (фото)

Неділя, 04 жовтня 2020, 11:30

Другий день міжнародного літфестивалю "Фронтера", замість традиційних фестивальних приміщень, розпочали просто серед парку. 

Зранку у суботу, 3 жовтня відомі українські письменники, літературні критики та менеджери взяли до рук лопати і посадили у Центральному парку імені Лесі Українки ясени. Висаджування дерев було символічним, адже цього року у луцьку не стало найвідомішого дерева міста – Лесиного ясена, який більше ріс поруч із в'їзною вежею Замку Любарта. 

Офіційний старт другого фестивального дня відбувся уже в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. На відвідувачів чекала емоційна зустріч із білоруською поеткою Марією Мартисевич. Авторка презентувала читачам свою книгу "Сарматія" – історію про жінку із Заходу, яка покохала сармата. Далі у відеоформаті спілкувалися із письменником Андреєм Хадановичем. Традиційно цей "белорусский мужчина" викликав захват у своїх українських поціновувачів віршами та піснями. 

Говорили також про революції, спільні кордони і спільні проблеми. Про культурний протест у Білорусі та те, що найперше зроблять поети, коли вони переможуть.

"Мене спитали, чи не боюся я, що негідники скористаються результатами нашої революції? Мені не страшно, бо це я скористаюся", – впевнено каже Марія Мартисевич. 

Далі розмовляли Андрій Любка та Юрій Винничук. Говорили, зокрема, про романи "Ключі Марії" і "Нічний репортер". Юрій Винничук зачитав уривок зі свого автобіографічного тексту "Збитошна пора" і розповів про проект, над яким зараз працює. 

Найочікуванішою цього дня була презентація роману Софії Андрухович "Амадока". Текст, над яким письменниця працювала шість років, вийшов друком у час карантину і одразу став найобговорюванішою книгою року. Це історія про озеро, яке, згідно карт Геродота, розташовувалося на Галичині. Його століттями зображали картографи, аж поки озеро не зникло повністю. Також це історія про військового, який під час війни на сході України втратив обличчя і пам'ять, і жінку, яка з усіх сил намагається відродити у ньому свого втраченого чоловіка. 

До слова, у Луцьку відбулася перша офлайн-презентація цієї книги. 

Легкою і невимушеною була розмова із польським автором Яцеком Денелем, яку модерував Андрій Любка. Говорили про те, що роблять письменники у карантин, та що дасть карантин літературам України та Польщі. 

"Наше життя особливо не змінилося. Ми з чоловіком почувалися дуже втішеними, адже цього року усі працювали так, як працюємо ми", – пожартував про вимушену ізоляцію автор. 

У Луцьку він презентував три свої книги: "Сатурн" – біографію відомого художника Гойї, "Матінку Макрину" – про монахиню, яка обдурила католицьку церкву, і "Кривоклят" – історію божевільного, який кислотою знищував твори мистецтва, бо вважав, що світ на них не заслуговує. 

Родзинкою другого фестивального дня стала презентація відвертої поезії чеської авторки Яни Орлової. Еротичні і несподівані вірші змушували не одного відвідувача фестивалю шарітися, а проте вслухатися у вільні слова поетки. Модерував онлайн-зустріч видавець Юрій Завадський

Наприкінці дня у залі актуального мистецтва Музею Корсаків вимкнули світло. Підсвіченими лишилися двоє найвідоміших сучасних українських письменників – Юрій Андрухович та Андрій Любка. Говорили про нову книгу Любки – "малий український роман". Легку історію про письменника, який з похмілля вирішив одружитися. 

Закінчили вечір автограф-сесією письменника та світлинами у масках на особливу пам'ять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 травня 2021
16:16