Поділитись:

«Раптом отямився всередині палаючого літака»: єдиний курсант, який уцілів в авіатрощі Ан-26

Середа, 30 вересня 2020, 09:50

20-річний курсант В'ячеслав Золочевський, єдиний, кому вдалося врятувався в катастрофі Ан-26-го під Чугуєвом, вже виходить із палати на вулицю. У хлопця струс головного мозку, забої та опіки. Хлопець перебуває у Харківському військовому шпиталі, пише ТСН.

В'ячеславу ще важко ходити. Перебинтована голова: у хлопця струс мозку, множинні забої, на обличчі немає живого місця, незначні опіки на тілі. Він єдиний зумів вибратися з літака і вижити. "У сорочці, кажуть, народився", — зазначає він.

Він навчається на третьому курсі. Для курсанта університету Повітряних сил розпочався найжаданіший період у навчанні – практика. Це були його перші польоти. За плечима лише п'ять годин у небі, налітати мали ще три. За його словами, на борту Ан-26 опановували навігацію, запуск двигунів, радіопереговори. У салоні — десять робочих місць із навчальними приладами, 20 курсантів у салоні та ще сім членів екіпажу. Слава сидів майже поруч із кабіною пілота. За його словами, політ тривав нормально, нічого незвичного. Аж раптом він отямився всередині палаючого літака.

"Я, мабуть, вдарився головою", — згадує.

Слава не міг зрозуміти, що відбувається. Все здавалося нереальним епізодом із комп'ютерної гри. Хлопця привалило фюзеляжем, можливо, це вберегло його він сильних опіків. Він зміг виповзти зсередини. Тим, що бачив і пережив у ту мить, поки що не готовий ділитись.

Єдине згадує, коли вибрався, то намагався врятувати друга – Віталія Вільхового. Тіло курсанта охопило полум'я.

"Намагався гасити. Потім підбігли інші, його загасили — і все", — розповідає хлопець.

Слава стійко тримається і не виказує емоцій, які вирують усередині, каже мама. "Наступного дня він дізнався, що цей хлопчик помер. Це убило страшно. У нього знову все перед очима з'явилося", — згадує мати.

У тому літаку хлопець утратив усю групу: 12 одногрупників, уцілів лише він. Слава з дитинства марив небом. Хотів стати пілотом, як тато. Дисципліна та вишкіл. Мама зберегла навіть відео, де він іще маленький у дитсадку, а вже майбутній пілот. Проте ця трагедія перевернула все з ніг на голову. Тепер хлопець вирішує, чи взагалі продовжить навчання:

"Я не знаю. Може так, а може й ні. Все повинно зажити, по-перше".

Він поки що не квапиться аналізувати, чому саме  вижив. За його словами, треба час. Лікарі кажуть: хлопець не затримається в лікарні, але попереду місяці реабілітації. Найголовніше для них зараз — це почути правду, що сталося на борту Ан-26 і хто відповість за загибель людей.

Нагадаємо, у п'ятницю, 25 вересня, біля міста Чугуїв Харківської області сталася аварія – впав і загорівся військовий літак, в якому знаходилася група курсантів. За словами заступника глави МВС України, на борту Ан-26 перебувало 27 осіб: 7 членів екіпажу і 20 курсантів. 26 людей загинуло. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 жовтня 2020
28 вересня 2020
26 вересня 2020
15:40
12:35
25 вересня 2020
08 серпня 2020
17 червня 2020
24 травня 2020
17 лютого 2020
06 лютого 2020