Поділитись:

Пояснили, чим відрізняється викривач і заявник про корупцію

Середа, 30 вересня 2020, 18:10

Національне антикорупційне законодавство передбачає право кожного громадянина, іноземця чи особи без громадянства інформувати відповідні органи про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень Закону України.Статус викривача особа отримує лише у разі одночасного виконання трьох обов’язкових вимог, – звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

По-перше, викривач – це той, хто володіє фактичними даними про обставини правопорушення:

– місце вчинення правопорушення,

– час його вчинення,

– особу, яка вчинила корупцію.

По-друге, надана викривачем інформація може бути перевірена і підтверджує можливе вчинення корупції. Також можна надавати документи, які підтверджують вчинення злочину.

По-третє, викривач повідомляє про корупцію, використовуючи передбачені законом способи.

Отже, якщо особа, котра повідомила про корупційне порушення, дотрималася трьох вищезазначених  умов, вона вважається викривачем. Якщо ж хоча б один з пунктів не врахований під час повідомлення про корупцію – особа є заявником.

Окрім того, викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

Відмінності між викривачем та заявником полягають ще й у тому, що:

– закон №1700 має вимоги до джерела, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію. Джерелом інформації може бути:

– трудова і професійна діяльність – тобто, коли про корупційні правопорушення дізнаються під час роботи,

– господарська діяльність,

– громадська діяльність,

– наукова діяльність,

– проходження служби чи навчання,

– участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Отож, якщо ви володієте інформацією щодо протиправних дій з боку службових осіб Головного управління ДПС у Волинській області, то її можна повідомити у будь-який зручний спосіб, зокрема:

– з використанням засобів поштового зв’язку  на адресу: 43010, м. Луцьк, вул. Київський майдан, 4;

– на електронну адресу підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Волинській області [email protected];

– засобами телефонного зв’язку через працівників сектору з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Волинській області, на номер (0332)777-171.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 листопада 2023
20 вересня 2023
18 серпня 2023
01 квітня 2023
02 листопада 2022
31 жовтня 2022
26 жовтня 2022
22 жовтня 2022
22 вересня 2022
13 липня 2022