Поділитись:

Пояснили, чим відрізняється викривач і заявник про корупцію

Середа, 30 вересня 2020, 18:10

Національне антикорупційне законодавство передбачає право кожного громадянина, іноземця чи особи без громадянства інформувати відповідні органи про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень Закону України.Статус викривача особа отримує лише у разі одночасного виконання трьох обов’язкових вимог, – звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

По-перше, викривач – це той, хто володіє фактичними даними про обставини правопорушення:

– місце вчинення правопорушення,

– час його вчинення,

– особу, яка вчинила корупцію.

По-друге, надана викривачем інформація може бути перевірена і підтверджує можливе вчинення корупції. Також можна надавати документи, які підтверджують вчинення злочину.

По-третє, викривач повідомляє про корупцію, використовуючи передбачені законом способи.

Отже, якщо особа, котра повідомила про корупційне порушення, дотрималася трьох вищезазначених  умов, вона вважається викривачем. Якщо ж хоча б один з пунктів не врахований під час повідомлення про корупцію – особа є заявником.

Окрім того, викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

Відмінності між викривачем та заявником полягають ще й у тому, що:

– закон №1700 має вимоги до джерела, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію. Джерелом інформації може бути:

– трудова і професійна діяльність – тобто, коли про корупційні правопорушення дізнаються під час роботи,

– господарська діяльність,

– громадська діяльність,

– наукова діяльність,

– проходження служби чи навчання,

– участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Отож, якщо ви володієте інформацією щодо протиправних дій з боку службових осіб Головного управління ДПС у Волинській області, то її можна повідомити у будь-який зручний спосіб, зокрема:

– з використанням засобів поштового зв’язку  на адресу: 43010, м. Луцьк, вул. Київський майдан, 4;

– на електронну адресу підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Волинській області [email protected];

– засобами телефонного зв’язку через працівників сектору з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Волинській області, на номер (0332)777-171.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 вересня 2020
29 вересня 2020
28 вересня 2020
19 серпня 2020
03 серпня 2020
17 липня 2020
13 травня 2020
06 травня 2020
23 квітня 2020
24 березня 2020
16 січня 2020
09 липня 2019
12:34