Поділитись:

Бунт на Волині: селяни заблокували дорогу, щоб лісгосп не знищував ліс

Четвер, 31 грудня 2015, 11:09

Мешканці волинського села Заболоття перекрили дорогу, що веде до місцевого лісу. Люди бідкаються: впродовж останнього року дерева там вирізують шаленими темпами. А це ж чи не єдине місце заробітку для місцевих у сезон грибів та ягід. Окрім того, лісовози вщент розбили сільську дорогу.

Про це йдеться у сюжеті новин на телеканалі ZIK.

У селі Заболоття місцеві жителі майже три тижні не дають лісівникам вивозити деревину. Люди запевняють, що працівники місцевого лісгоспу без дозволів знищують гектари лісу.

"Зараз виріжуть увесь ліс, а ми ж із нього живемо. Ягода, гриб – у нас більше нічого нема, то як маємо жити далі? Ліс ще, може, наші прадіди садили. А зараз вийди за село – одні корчі", – обурюється жителька села Заболоття Віра Ліщук.

Відтоді, як селяни збунтувалися, вивіз деревини лісгосп припинив, тож усе заготовлене лежить без нагляду.

"Ми тримаємо в облозі, тож і вони не приїжджають та не забирають зрубаного, адже, видно, що це незаконно, без паперів. З купи, яку вони залишили, старих дерев десь три-чотири, а решта – молоді. Їм ще рости і рости", – розповідає місцевий житель Анатолій Сташук.

Самі ж лісівники усе заперечують і заспокоюють людей: мовляв, нічого протизаконного не чинять, бо зрізують лише зрілі дерева.

"Тут ліс зараз досягнув стиглості – йому більше 82-ох років. Адже якщо стоятиме перестиглий ліс, то він уже не матиме жодної цінності", – переконує лісничий Крушинецького лісництва Микола Дець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЛЮБОМЛЬЩИНІ ЛЮДИ КОНФЛІКТУЮТЬ З МІСЦЕВИМ ЛІСГОПОМ ЧЕРЕЗ ВИРУБКУ ЛІСУ

Лісники додають: якщо за кілька днів лісоматеріалів не продадуть, то збитки гарантовані. Тож не буде і надходжень до бюджету.

"Цього року у Заболотівську сільську раду було перераховано 36 тисяч, а в Любомль на спецрахунок – 64 тисячі грн. Тобто, в загальному було перераховано 100 тисяч податків", – наголошує директор Прибузького лісгоспу Григорій Ющук.

Однак селу від того користь мізерна. Адже із такими відрахуваннями до сільського бюджету на ремонт дороги доведеться чекати десятиліттями. Лісівники спробували відкупитися щебенем, однак людей така угода не влаштувала. Мовляв, дороги дві машини каміння не покращать. І хоча наразі ваговози до лісу не їздять, селяни вже звернулися із колективною заявою до правоохоронців та органів контролю.

Надрукувати
мітки:
коментарів