Поділитись:

В Україні каратимуть дітей за цькування в школах

Субота, 26 вересня 2020, 06:34

В українських школах дітей, що здійснювали булінг, тобто цькування, ставитимуть на облік.

Про це повідомляє Сергій Горбачов, освітній омбудсмен, на своїй фейсбук-сторінці.

Він зазначив, що 21 серпня вступив в силу наказ МВС від 25.06.2020 №488, що вносить зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції з дітьми, котрі скоїли адміністративні або кримінальні правопорушення.

Зміни до Інструкції безпосередньо стосуються учнів, які вчинили булінг іншого учасника освітнього процесу.

Підставою для прийняття на облік ювенальної превенції є копія постанови суду про притягнення дитини, її батьків чи осіб, які їх замінюють, до адміністративної відповідальності за статтею 173-4 (про відповідальність за цькування учасника освітнього процесу) КпАП України.

"Якщо говорити мовою офіційного документа, профілактичний облік дітей – це комплекс заходів щодо постановки на облік, наповненню та підтриманню в актуальному стані баз даних, що входять до єдиної інформаційної системт МВС, даними дітей, з якими здійснюється профілактична робота", – пояснив омбудсмен.

Під час профілактичної роботи з дітьми, взятими на облік через булінг, поліцейські ювенальної превенції проводитимуть ознайомчі, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною та її батьками або опікунами не рідше одного разу на місяць.

Крім того, вони можуть відвідувати дитину за місцем проживання, щоб з'ясувати умови його проживання, а також фактори, які можуть негативно на нього впливати.

Якщо після останнього факту вчинення булінгу дитина протягом року більше не буде помічена в цькуванні інших дітей, її знімуть з обліку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 жовтня 2020
18 жовтня 2020
16 жовтня 2020
15 жовтня 2020
14 жовтня 2020