Поділитись:

Самостійно йти в поліклініку і стояти в чергах хворим з ковід не треба, - МОЗ

Субота, 19 вересня 2020, 13:00

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов роз'яснив алгоритм госпіталізації хворих із симптомами COVID-19, інформує прес-служба міністерства.

Зокрема, з його слів в Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особисте звернення хворих до медичних закладів.

“Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити”, - підкреслив очільник МОЗ.

Максим Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти - хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 жовтня 2020
16:00
11:00
09:00
27 жовтня 2020