Поділитись:

Волинський підприємець нарікає на архбудінспекцію (відео)

Понеділок, 08 серпня 2016, 11:12

На дії Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області волиняни скаржаться не вперше, мовляв, інспектори зловживають становищем і безпідставно штрафують людей на великі суми коштів. Тому постійно доводиться звертатися у суд.

Микола Климюк займається з дружиною Катериною невеликим бізнесом у селі Козлиничі Маневицького району, – пише Громадське. Волинь.

Вони займаються лісозаготівлею та обробкою деревини. Підприємцем оформлена дружина, та всіма справами займається нині її чоловік, бо жінка у декреті.

Микола Климюк каже, що розпочав будівництво будиночка для охоронців. Все було добре із документами про будівництво до моменту здачі приміщення у експлуатацію. Під час подачі декларації про завершення будівництва інспекція повідомила, що підприємець написав неправильне прізвище архітектора проекту забудови і не сплатив пайову участь (внесок у розбудову інфраструктури населеного пункту) сільській раді.

У результаті, не зважаючи на виправлені помилки та подачу нової декларації, про завершення будівництва, архбудінспекція вирішила провести перевірку об'єкта 6 червня. На місце приїхав інспектор нагляду Олександр Коломієць. Як розповідає підприємець Климюк, Коломієць після перевірки дав, так би мовити, час одуматися і натякнув на можливість вирішити питання без будь-яких юридичних проблем.

Врешті, коли підприємець відмовився в будь-який спосіб сприяти такій пропозиції, на нього був накладений штраф у розмірі 60 тисяч гривень.

Адвокат Миколи та Катерини Климюків Любов Карпюк каже, що інспектор Коломієць допустив ряд порушень під час проведення перевірки, а саме:

  • не пред'явив свого посвідчення на момент та направлення на проведення позапланової перевірки
  • дав підписатися під актом про проведення перевірки Миколі Климюку, який на це право не мав згідно довіреності.
  • натомість у акті відсутній підпис підприємиці Катерини Климюк
  • також підприємиця Климюк не отримала копію акту про перевірку, що передбачено Порядком прийняття в експлутацію об'єктів будівництва. Цей документ її адвокат отримала уже самотужки у інспекції.

Перевірка була здійснена 6 червня, акт же був складений 10-го. Коли представники підприємця зверталися до голови Цмінівської сільської голови Наталії Оксенюк, вона відповіла, що у сільраді немає Порядку сплати пайової участі забудовником.

У коментарі "Громадсьокму.Волинь" вона пояснила, що тоді не зрозуміла, про що саме мова. Врешті, коли інспектор Коломієць приїхав до села на перевірку, то таке положення знайшлося.

Адвокат Карпюк каже, що пайова участь у розмірі 5 тисяч 600 гривень була сплачена 10 червня. Цього ж дня підприємець подала заяву про виправлення помилок та уточнену декларацію про завершення будівництва.

"Згідно Порядку, – зазначає Любов Карпюк, – якщо забудовник самостійно виправив усі помилки, то штраф на нього не накладається".

Втім, інспектор Коломієць в той же день таки склав акт перевірки, 21 червня склав протокол цієї перевірки, а 27 червня оформив постанову на стягнення штрафу у розмірі 60 тисяч гривень.

Інспектор Олександр Коломієць відмовився зустрічатися із журналістами, щоб детальніше пояснити свою позицію щодо цієї ситуації. На момент отримання коментаря сім'я Климюків уже подала до суду на Архбудінспекцію. Тож, Коломієць сказав, що не хоче тиснути на суд і коментувати цю ситуацію.

На запитання щодо неправомірної вигоди, то він не заперечив і не спростував цього. Лише порекомендував підприємцю звернутися у відповідні правоохоронні структури, а не до журналістів.

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 липня 2020
14 липня 2020
20:00