На площі Ринок відкрили інформаційну таблицю, присвячену сатиричному твору “Пашквіль”

Ще однією подією у День міста стало відкриття на площі Ринок інформаційної таблиці, присвяченої найдавнішому сатиричному твору української літератури “Пашквіль”.
Про це повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.
Саме у Луцьку зародився новий літературний жанр. Це сатиричний вірш, написаний у травні 1575 року в Луцьку. Авторство першого в своєму роді поетичного твору на території України належить Олені Копоть – дружині волинського шляхтича Яна Жоравницького.
Відкриття розпочалось пізнаваною креативною мандрівкою від Луцького кликуна. Потому він продекламував вірш, а доцент кафедри нової та новітньої історії України ВДУ імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, професор Володимир Пришляк розповів історію твору.
До слова, передісторія написання «Пашквілю» стосувалася конфлікту між двома своячками – дружинами братів Жоравницьких. Старший із них – луцький ключник Олександр був одружений із донькою скандального луцького війта, а згодом – священика Івана Борзобагатого-Красенського Ганною. Жінка не вирізнялася особливою вродою. Одначе пихи й необґрунтованої впевненості їй було не займати. Саме тому й дратувала її молода і красива своячка Олена. Якраз після чергової хвилі образ від Борзобагатянки, Олена і написала висміювальний вірш, де подала моральний портрет своєї кривдниці. Зброя рими виявилася такою гострою, що вразила не тільки її, а й усю родину Борзобагатих і Олександра Журавницького. Вразила так боляче, так влучно, що не треба було братися за шаблю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На прогулянку в ліс біля Луцька мама з донькою одягають яскраві рукавиці: навіщо (фото)
Луцька блогерка купила песика за ціною машини (фото)
Ківерці лишились без стадіону за 145 млн, бо фірма-переможець «намутила» з дозволами
У Луцьку «народні месники» облили кефіром невдало припарковану «мазду» (фото)
Лучанин продає діряву «Славуту» без дна за 1450 доларів (фото)