Поділитись:

На Волині вимагають покарати відповідальних за незаконну агітацію

Субота, 12 вересня 2020, 17:15

Представники Громадянської мережі ОПОРА на Волині звернулися до поліції із заявою щодо відведення неналежних місць для розміщення передвиборчої агітації у містах Луцьку та Ківерці із проханням притягнути до відповідальності винних осіб.

Разом з тим, були виявлені нові факти ухвалення незаконних рішень з боку органів місцевого самоврядування, – повідомляє пресслужба організації.

Громадська мережа ОПОРА, нагадаємо, моніторила рішення щодо відведення та обладнання місць для передвиборчої агітації на сайтах органів місцевого самоврядування. Відтак, виявили низку таких, котрі суперечили нормам Виборчого кодексу України.

Тож щодо відповідних рішень, прийнятих у містах Луцьк та Ківерці, подали заяву до правоохоронних органів. Окрім того, у заяві правоохоронців просили перевірити законність аналогічних рішень в інших населених пунктах.

«Дані відомості зареєстровані до системи Єдиного обліку. На даний час здійснюється перевірка та збір матеріалів», - повідомив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції у Волинській області Віталій Ковальчук. 

Водночас ОПОРІ стали відомі нові факти ухвалення незаконних рішень з боку органів місцевого самоврядування, пов’язаних із визначенням та облаштуванням місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Так, відповідно до рішення виконавчого комітету Колківської селищної ради №73 «Про відведення на території Колківської селищної ради місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації під час підготовки до проведення чергових місцевих виборів» від 20 серпня 2020 року було дозволено розміщувати друковану агітаційну продукцію у фойє Будинку культури с. Боровичі, у фойє клубу с. Грузятин, у фойє Будинку культури с. Рудники, у клубі с. Островки, у клубі с. Новоукраїнка, у ФАПі с. Мар’янівка.

Разом із тим у Рожище було прийнято відповідне рішення з порушенням строків. Так, виконавчий комітет Рожищенської міської ради ухвалив рішення №66 «Про відведення місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації» 9 вересня 2020 року.

Також у поліції Волині ОПОРІ повідомили, що станом на 11 вересня зареєстровано 8 подій, пов’язаних із виборчим процесом. Із них одне надійшло на телефонну лінію «102», інші ж виявили у ході моніторингу мережі Інтернет, зокрема, повідомлень ОПОРИ.

«Із них - один можливий підкуп виборців та сім повідомлень щодо незаконної агітації. На даний час ознак кримінальних правопорушень для внесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань немає. Всі матеріали перебувають на розгляді, оскільки зареєстровані вчора чи позавчора… Наразі відбувається збір матеріалів, встановлення свідків тощо», - додав Віталій Ковальчук.

Таким чином, станом на 11 вересня на території Волині ще не складали протоколів щодо порушень, пов’язаних із виборчим процесом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині побили автівку потенційного кандидата в мери (фото)


 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 листопада 2020
13:58
13 листопада 2020
12 листопада 2020
10 листопада 2020
20:51
09 листопада 2020
06 листопада 2020
04 листопада 2020
03 листопада 2020