Поділитись:

На Волині під час ремонту доріг хочуть знести зупинки з мозаїкою (фото)

Вівторок, 08 вересня 2020, 15:00

Під час ремонту дороги Луцьк-Любешів на Волині хочуть знести три зупинки з монументальною мозаїкою.

Про це розповіла місцева жителька Олена Лашкова. Жінка стала на захист зупинок, – інформує Суспільне. 

Олена Лашкова написала лист в облдержадміністрацію, звідти її перенаправили до Служби автомобільних доріг. Там жінка отримала відповідь, якщо зупинка немає охоронного статусу, то її будуть однозначно зносити.

Керівниця відділу інформполітики облдержадміністрації Карина Мариневич розповіла, що ці зупинки не є на балансі управління культури області й відсутні в переліку пам’яток архітектури місцевого значення.

Олена Лашкова каже:

"Це не просто зупинка-мозаїка, це роботи відомого художника Віктора Шингура, який працював на Волині не один десяток років".

Відповідальний за виконання робіт на автодорозі, заступник начальника служби автомобільних доріг в області Михайло Антонян зазначає: йдеться про три зупинки. Дві з них розташовані у селі Сокиричі, а ще одна – в селі Озеро. По кожній із цих зупинок був проведений технічний огляд, дивилися, підлягають вони реставрації чи ні. 

Дві зупинки – одна із них у селі Сокиричі, інша – в Озері, на яких видніються залишки монументальної мозаїки, будуть демонтовувати, бо вони є небезпечними, – каже Михайло Антонян.

Місцевий мешканець Ігор Кравецький вважає, що зупинки у селі потрібно оновити. Він за те, щоб старі, аварійні знесли. 

Під час огляду ще однієї зупинки у Сокиричах, на якій найкраще збереглася мозаїка, вирішили її відреставрувати, розповідає заступник начальника служби автомобільних доріг в області Михайло Антонян.

"Павільйон посилимо за допомогою опор під перемичку, бо є тріщини, крім того, посилимо стінку, розберемо обліцовку, не мозаїку, а ту частину, де немає її і наведемо порядок", – каже чиновник.

Монументальні зупинки були створені у 80-х – 90-х роках минулого століття. Мозаїку на них створювали дуже відомі художники. Це клопітка та дороговартісна робота, – розповідає мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Зі слів Михайла Антоняна, на реконструкцію зупинки з мозаїкою витратять орієнтовно 100 тисяч гривень. На відновлення двох інших зупинок піде теж майже 100 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів