Поділитись:

У Луцьку відбулися польські «Національні читання»

Неділя, 06 вересня 2020, 14:45

У Луцьку читали польську літературу на підтримку загальнонаціонального польського марафону.

Акція «Національне читання» була започаткована в 2012 році Президентом Польщі і має на меті популяризацію надбання польської літератури, зміцнення почуття самоідентифікації. Щороку по всій території Польщі та за її межами, у певний день та час відбуваються спільні читання попередньо визначених творів. Час та твір пропонуються Президентом Польщі.

У Луцьку такі читання відбуваються щороку, за участі представників Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку та товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка. Цього року у заході взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, заступник міського голови Ірина Чебелюк та директор департаменту культури Тетяна Гнатів.

«Для нас це важливо, адже все, що робить міська влада, вона робить для однієї спільної сім’ї – лучан. Лучани це і українці і поляки, і чехи і німці, і караїми і євреї, а також інші національності. Ми – одна велика сім’я, і нас об’єднує любов до Луцька, Волині, та нашої спадщини. Культура це також наша спадщина. Це те, що об’єднує, збагачує.

Те, що сьогодні відбувається в нашому місті – це гарна традиція, її необхідно підтримати, зберегти», - звернувся до присутніх Григорій Пустовіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:34
24 жовтня 2020
23 жовтня 2020
14:30
12:29