Поділитись:

Купа боргів: «Луцьктепло» закликає споживачів заплатити за «комуналку»

Четвер, 03 вересня 2020, 14:24

Колектив державного комунального підприємства «Луцьктепло», який нині нараховує 709 працівників, звернувся до споживачів і заликав сплатити борги. 

Від початку опалювального сезону та з його проходженням очікування щодо виконання всіх фінансових зобов’язань підприємством поступово танули. Аномально тепла зима вплинула на істотне зменшення обсягу відпуску теплової енергії, а отже, скоротилися і доходи. Відтак у порівнянні з опалювальним сезоном 2019-2020 років, підприємство недоотримало близько 175 млн грн, – інформують у пресслужбі. 

Зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1082 про здійснення перерахунків у зв’язку із зміною ціни природного газу, яка мала рекомендаційний характер, Луцька міська рада спільно з підприємством ухвалила рішення про її виконання і через відповідні коригувальні коефіцієнти, зробило знижку для населення на понад 91 млн грн.

Тобто нормальне проходження опалювального сезону могли гарантувати лише споживачі, вчасно і повністю розраховуючись за спожиті послуги. І навіть за високого рівня розрахунку лучан підприємство було змушене «балансувати на межі».

Несприятливим чинником, який також вплинув на платіжну спроможність та дисципліну споживачів, стала епідемія в Україні коронавірусної хвороби COVID-19. Підприємство відчуло на собі «відкладання платежів» споживачами, що призвело до важкого рішення – перехід на триденний робочий тиждень. Це вплинуло й на зменшення темпів підготовки до опалювального сезону, а також на виконання ремонтних робіт на теплових мережах з відхиленням від Графіка припинення подачі гарячої води у зв’язку з профілактичним ремонтом теплових мереж.

У міжсезоння ж, коли підприємство надає лише послугу з гарячого водопостачання, а витрати на приготування гарячої води є більшими, ніж дохід від її реалізації, ще більш гостро стала інша досі неврегульована державою проблема – оплата підприємствами теплокомуненерго послуги з розподілу природного газу. Непередбачені чинним тарифом додаткові витрати стали непосильним тягарем для ДКП «Луцьктепло».

Ситуацію ускладнює законодавча неврегульованість питання переходу на нові економічно-обґрунтовані тарифи в період дії заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Відтак останній місяць з підготовки до опалювального сезону 2020-2021 років підприємство розпочинає не лише з тримісячною заборгованістю із заробітної плати, а й ризиками невиконання інших фінансових зобов’язань, зокрема: обслуговування боргу перед НАК «Нафтогаз», який становить близько 220 млн грн, враховуючи 50 млн грн штрафних санкцій, оплата електроенергії, оплата послуг з розподілу природного газу перед АТ «Волиньгаз.

На сьогодні заборгованість лучан за послуги ДКП «Луцьктепло» становить приблизно 92 млн грн. Колектив підприємства передусім звертається до людей, які мають можливість оплатити, але не роблять цього. Саме через цих споживачів підприємство не в силі розрахуватися за енергоносії, а сума штрафних санкцій за невчасно оплачений природній газ постійно збільшується.

Від оплати комуналки залежать не тільки гідні умови праці наших працівників. Від цього передусім залежить наявність та якість послуг в оселях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2023
08:20
19 серпня 2022
01 серпня 2022
29 жовтня 2021
27 жовтня 2021
26 жовтня 2021
23 жовтня 2021
12 березня 2021
12 лютого 2021
16 січня 2021
05 січня 2021
04 січня 2021
02 грудня 2020
20 листопада 2020