Поділитись:

Якщо свекруха – монстр? Способи виживання*

Понеділок, 24 серпня 2020, 08:00

Тема сімейних стосунків вічна і невичерпна. У період карантину вони стали ще драматичнішими. Іноді загальну площу доводиться ділити кільком поколінням. У китайському Ухані кількість розлучень під час ізоляції зросла на 20%. Крім подружніх непорозумінь, актуальним залишається конфлікт поколінь.

Наприклад, тема невісток і свекрух – вічно родюче поле для жартів, анекдотів і кумедних ситуацій. Про цю гримучу суміш жіночих характерів писали книги та знімали фільми. Кожен з нас не раз був свідком, а, може, й учасником цих пристрасних баталій на стику поколінь.

Образ свекрухи дуже яскраво зобразив ще у 1879 році Іван Нечуй-Левицький. Ось з якою пристрастю описую свою свекруху Кайдашиху невістка Мотря:

«В мене свекруха люта змія: ходить по хаті, полум’ям на мене дише, а з носа гонить дим кужелем. На словах, як на цимбалах грає, а де ступить, то під нею лід мерзне, а як гляне, то од її очей молоко кисне...»

Сама свекруха теж не лишається у боргу. Ось її звичайне звертання до невістки: «Чи ти людина, чи ти звірюка. Бач, іродова душе...»

Час минає, а цей конфлікт лише набирає обертів. І якщо у 19 сторіччі це були сільські сварки через грушу чи горшки, то у 20 сторіччі декорації дещо змінилися. Пам’ятаєте один з радянських шедеврів – фільм «За сімейними обставинами» 1977 року?

Головна героїня Галина Аркадіївна з тещі раптом перетворюється на невістку:  «... я раніше ким була? Тещею. А тепер я хто? Невістка! Відчуваєте різницю?»

Епічна свекруха Ізольда Тихонівна вже не так відверто свариться з невісткою, у бій йде відчуття провини та докори: «Називає її «Галчоночком», «пташеням», а для мене одне сухе – «ма».

21 перше сторіччя – наше сьогодення. Чи вичерпався конфлікт поколінь та чи помирилися невістки зі свекрухами? Як вони спілкуються, як будують стосунки, що їм болить і на що вони скаржаться у світі штучного інтетелекту, інстаграму, фейсбуку, бігу дат та світової пандемії?

Цю тему вирішили дослідити у житловому комплексі «Сімейна Фортеця», що в Струмівці. Нові часи вимагають нових рішень. Тож забудовники вирішили трохи відкрити завісу приватності. Адже зараз прозорість та відвертість – новий тренд.

Тож якщо раніше сварки та розмови свекрух та невісток можна було почути на сходовому майданчику, то у «Сімейній Фортеці» пішли далі та віддали сторінку житлового комплексу у розпорядження мешканців. А саме – молодої пари до яких під час карантину завітала свекруха та й залишилася на невизначений термін.

Точніше невістці Оксані, та її свекрусі, яка оселилася з молодою родиною – Валентині Йосипівні.

Кожна писала про своє щоденне життя-буття. Звикла до міста свекруха відкривала для себе передмістя, а молода невістка – всі відтінки стосунків з любою свекрухою.

То вони з’ясовують, де краще жити, у місті чи за містом. То де краще працювати, в офісі чи вдома?

Потім добралися і до телефонів та месенджерів. Взагалі обійшлося без відвертих сварок. Цікаво було спостерігати. Забудовник досить сміливо вчинив, бо свекруха й комплексом пару разів проходилась, проте все швидко вирішувалось. Тож можете заглянути на сторінку та пошукати їхні пости, аби переконатися, що час минає, а проблеми родинних стосунків ті самі. Ми лише перейшли у цифровий рівень соціальних мереж.

Для новоспечених невісток є хороша новина – 1000 $ подарунок молодятам від «Сімейної Фортеции» (https://fortecya.lutsk.ua/newlyweds)

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 січня 2021
11 січня 2021
05 січня 2021
04 січня 2021
23 грудня 2020
22 грудня 2020
18 грудня 2020
14 грудня 2020
12 грудня 2020
11 грудня 2020